Každému z nás se jistě alespoň jednou v životě stalo, že při plnění domácích úkolů náhle vypadl proud a nebyli jsme schopni pochopit, co by toho všeho mohlo být příčinou.

Protože vypadne elektřina

Ocitnout se bez světla samozřejmě není příjemný zážitek, takže byste měli pochopit, co mohlo být příčinou, a zasáhnout, abyste problém vyřešili.

Zjištěním důvodu se můžete vyhnout tomu, že se podruhé nebo potřetí ocitnete ve stejné situaci. Chcete-li to zkusit, stačí si vzpomenout, co byla poslední věc, kterou jsme zapojili a odpojili.

Tehdy vypadne proud, což by mohlo být důvodem

Často je příčinou toho všeho pračka, která při odstřeďování způsobí náhlý skok proudu Pokud k tomu dojde, může se jednat o závadu na pračce, která proto vyžaduje údržbu, výměnu nefunkční části.

Velmi pravděpodobně se nejedná o náhradu, kterou lze provést doma pomocí klíče pro kutily, ale musíte požádat o pomoc odborníka , abyste pochopili, co to je a co lze udělat bez chyb.

Často, když a když vypadne proud, je to proto, že je to především jistič, který se spustí, když vycítí riziko zkratu nebo jakékoli elektrické ztráty způsobené problémem s provozovaným spotřebičem.

Některé závady, které mohou způsobit poruchu zařízení

V případě pračky je ve většině případů problémem odpor nebo vadné vodní čerpadlo. Ztráta vody, která spouští jistič, nefunkční spínač, zadřené dveře, odstředivka, která vyfukuje proud kvůli poruše motoru.

Stručně řečeno, příčin může být opravdu mnoho , takže najít tu, na které zasáhnout, může být obzvláště komplikované.

Odpor a rotace, dva hlavní problémy spotřebiče

Pro pokus o prvotní odhad poškození je vhodné zkontrolovat, zda byla pračka v době odpojení proudu v provozu a zda odstřeďovala . Nebo to může být odpor, který ohřívá vodu.

Když je problém způsoben odporem, dochází k rozptylu , takže abyste pochopili, zda tomu tak skutečně bylo, stačí jej rozebrat tak, že spotřebič velmi opatrně otevřete, zapojíte zástrčku a poté spotřebič zapnete.

Pokud se jistič nevypne , odpor je přerušen a musí být proto vyměněn, aby nedošlo ke stejným problémům při každém zapnutí pračky.

Komu se nechce spotřebič rozebírat, může si pořídit nástroj, který vám umožní zkontrolovat správnou funkci tohoto kusu, říká se mu multimetr, musí se používat v režimu ohmmetru . Buďte opatrní, protože ne každý ví, jak ji používat, pro správné použití je nutná určitá příprava.

Pokud by se naopak mělo jednat o závadu na vypouštěcím čerpadle , hrozí dokonce i zkrat čerpadla.

Co se týče odporu, pro kontrolu, zda se nejedná o problém související s tímto kusem, stačí jej rozebrat, abyste zjistili, zda pračka i bez tohoto dílu odpojuje proud nebo ne.

Jistič odpojí proud, i když pračka ztratí vodu , aby nedošlo k mnohem větším škodám. Je těžké pochopit, odkud tato netěsnost pochází, takže je lepší zavolat přímo technikovi, aby se zkrátil čas a pračka byla během několika dní zpět v perfektním stavu.

Co je vůbec nejvážnější poškození

Skutečná škoda pochází z problému s dvířky pračky, protože nejen že vypadne elektřina, ale dokonce se dvířka zablokují.

Nemůžete tedy otevřít spotřebič a sundat oblečení, dokud nebude pračka opravena. V tomto případě je nutný zásah technika, protože není snadné jej znovu otevřít a opravit svépomocí.

 

Mimo jiné, pokud je uvnitř voda, stává se to skutečným nepohodlím. Málokdo ví, že dvířka se také mohou zablokovat, když do pračky přidáte příliš mnoho pracího prostředku. Pokud tedy havaruje, příčinou nemusí být nutně závada

Pokud by se na druhé straně problém týkal vypínače spotřebiče , mohlo by dojít ke zkratu, protože se příliš přehřívá, a tím hrozí nebezpečí požáru.

V každém případě, ať je spouštěcí příčina jakákoli, musí být vyřešena v krátké době, a to i s vysokými náklady, protože z malého problému by mohla vzniknout nákladná a velmi nebezpečná  porucha.