Použijte pouze jednu čajovou lžičku tohoto biologicky odbouratelného produktu a vaše rostliny začnou okamžitě kvést. Zkuste to nyní a uvidíte rozdíl.

1 polévková lžíce tohoto

Mnozí se rozhodnou vyzdobit svůj domov nebo balkon/terasu květinami. Není vždy snadné je všechny vyléčit a přimět je, aby vždy vzkvétaly. Některé z nich často nekvetou, a proto se podíváme, jak mít vždy kvetoucí rostliny pomocí této jednoduché metody, kterou lze provést doma.

Než se však podíváme, chceme si připomenout některé základní aspekty zdravé a bujné rostliny. Teplota , umístění a světlo. Tyto tři jsou zásadní a mění se pro každou rostlinu , takže na základě rostliny, kterou má, budete muset najít správný kompromis.

kvetoucí rostliny - takto je můžete získat

Dalším důležitým faktorem je však hnojení. To je velmi důležité, protože to pomáhá rostlinám růst zdravě a silně, aby pak mohly kvést. Pokračujeme proto v tom, jak pomoci vašim rostlinám zcela přírodní metodou s využitím biologicky odbouratelného produktu, který najdete ve svých kuchyních.

Rostliny, směs na podporu kvetení

Abyste svým rostlinám pomohli, můžete použít zcela přírodní a biologicky odbouratelné hnojivo, které rostlina vstřebá. Všechny živiny proto podpoří zdravý a bujný růst rostliny. V kuchyni najdete to, co potřebujete, a to skořápky od vajec a mletou kávu . Pouze tyto dvě ingredience.

Nejprve budete muset získat nějaké vejce a získat pouze skořápku . Pokud je máte připravené, nemusíte je uvnitř čistit, jinak je otřete ubrouskem, abyste odstranili případné zbytky. V tuto chvíli je stačí vložit do mixéru a rozmělnit na prášek . Množství vajíček závisí na počtu rostlin, kterým chcete toto hnojivo dát. Obecně začněte se 3 vejci.

vaječná skořápka - vložte ji do svých rostlin

Jakmile se vaše vaječné skořápky změní na prášek, je čas přidat mletou kávu . Přidejte 3 lžičky a začněte oba prášky dobře míchat, dokud se dobře nespojí. V tomto okamžiku je sloučenina připravena k vložení do vašich rostlin.

Stačí vložit lžíci přípravku do vaší rostliny a nechat proniknout do substrátu vždy pomocí lžíce . Tímto způsobem umožníte rostlině dobře asimilovat hnojivo. Tato sloučenina s vaječnou skořápkou a kávou pomůže zlepšit proces fotosyntézy, barvu chlorofylu. Přispěje také draslíkem, hořčíkem a zinkem.

vaječná skořápka a káva ve vaší rostlině – hned vykvetou

Ale co je nejdůležitější, pomůže rostlině zůstat zdravá a okamžitě vykvete . Vaječné skořápky obsahují vápník, který je nezbytný pro zdraví rostlin. Káva je na druhou stranu bohatá na dusík, draslík a hořčík, jak jsme již řekli. Existují však také minerály, které jsou nezbytné pro zdraví rostlin. Tak tuhle přírodní metodu prostě musíte zkusit taky.