Co dělat, když jsou na matraci skvrny? Pomocí dvou jednoduchých ingrediencí se zbavíte skvrn a bude vaše matrace opět jako nová. Zjistěte, jaké přísady to jsou a další prostředky k čištění matrace a dokonalé dezinfekci!

Matrace jako nová

Může se stát, že na matraci najdete skvrny a že jste vyzkoušeli různé produkty, aniž byste získali něco dobrého. Aby nedošlo k jejímu poškození, je vhodné používat neagresivní přípravky a jednat šetrně, abyste matraci ošetřili bez jejího poškození.

Nečistoty a prach je také potřeba odstranit, abyste si mohli zdravě odpočinout, ale co použít pro nejlepší výsledky? Dvě ingredience stačí k tomu, aby byla matrace opět jako nová, ale jsou zde i další účinná řešení, jak bleskově odstranit prach a nečistoty!

Odstraňte skvrny z matrace: stačí dvě ingredience

Dva účinné prostředky, jak odstranit skvrny z matrace a udělat ji jako novou, jsou peroxid vodíku a mýdlo na nádobí. Smíchané dohromady tvoří roztok, který působí na matraci jako bělidlo a zároveň ji důkladně čistí a dezinfikuje. Postupujte takto:

  • Nalijte 1 šálek peroxidu vodíku do láhve
  • Přidejte půl šálku saponátu
  • Našroubujte rozprašovač

Roztok dobře protřepejte a nastříkejte na matraci, kde jsou skvrny. Nechte působit 2 minuty a poté vydrhněte zubním kartáčkem. Uchopte zubní kartáček za rukojeť a energicky jím přejeďte po skvrně, kterou chcete ošetřit. Vytvoří se lehká pěna , kterou odstraníte stejným zubním kartáčkem . Jakmile to uděláte, otřete jej vlhkým hadříkem a nechte uschnout. Rozdíl bude patrný od konce procedury a budete si moci ověřit, že skvrna na matraci je prakticky pryč.

Potah perte na vysokou teplotu

Pokud matrace naopak není příliš znečištěná, postačí potah vyprat na vysokou teplotu, aby se nečistoty odstranily a vydezinfikovaly. Pokračujte v sejmutí krytu, srolujte jej na sebe, abyste jej odstranili, a poté jej vysajte, aby se vysál všechen prach, který se nahromadil v rozích.

Vysajte celý povrch, trvejte na každé části, abyste odstranili veškerý zbytkový prach, který se skrývá mezi švy. Přetáhněte ji také po stranách, abyste odstranili všechny zbytky, které se mohly přilepit na stranu.

Prostěradla a bakterie, čištění matrací

V tuto chvíli si v misce připravte směs s jedlou sodou a pár kapkami esenciálního oleje a poté ji rozetřete sítem po celé matraci. Poté směs vysajte a po dokončení otočte matraci a opakujte stejnou operaci na druhé straně . Začněte znovu s vysavačem, abyste projeli celou plochu, poté dejte směs a znovu vysajte.

Čištění matrace parním mopem

Vynikajícím řešením pro dosažení lepších výsledků při čištění matrace je použití parního mopu. Pokud tento nástroj vlastníte, čištění bude ještě jednodušší a efektivnější . Ve skutečnosti vám umožní ještě lépe dezinfikovat pružinovou matraci a odstranit roztoče a choroboplodné zárodky.

Žena dělá postel

Parní mop protáhněte po celém povrchu a také po stranách matrace , abyste odstranili veškeré mikroorganismy, které se mohly uchytit pouze při průchodu. Síla páry zabíjí choroboplodné zárodky a bakterie a zajišťuje maximální hygienu vaší matrace.

Citron na čištění latexové matrace

K čištění latexové matrace je účinnou přísadou citron . Vymačkejte pár kapek citronu do misky s vodou a ponořte do ní hadřík z mikrovlákna. Vyždímejte látku a přetáhněte ji přes matraci , trvejte na švech a rozích.

Citron na zažloutlou matraci a polštáře

Otočte matraci a opakujte tuto operaci. Počkejte několik hodin, než důkladně uschne, a pro usnadnění sušení otevřete okno, aby se místnost vyvětrala. Pamatujte, že na latex nepoužívejte parní mop, protože by jej mohl poškodit.

Se všemi těmito jednoduchými a snadno proveditelnými prostředky jej můžete vyčistit v krátkém čase a bez utrácení peněz, ale s použitím produktů, které již máte doma a které jsou i tak docela levné!