Nepořádku můžete říci ne pomocí japonské metody Konmari. Metoda Marie Kondo vám umožní uspořádat si šatník za pouhých 5 minut. Zde je to, co musíte udělat.

Udržet doma pořádek není vždy snadné, ale s malou pozorností je možné všechno. Nejšpinavější místností v domě je však rozhodně skříň . Více než kus nábytku je ten druhý kontejner, který obsahuje vlastní identitu a sny. Pohled na něj přináší potěšení a uspokojení, pokud je to však v pořádku.

Existují různé triky, jak mít vždy uklizený šatník, včetně: ponechávat si pouze oblečení, které nosíte, neustále vyřazovat věci, které nenosíte během změny ročního období; nechat prostor a vše zpřístupnit; rozdělte oděvy podle typu; využít vertikální i horizontální prostor.

rozcuchané oblečení

Ale pak je tu ještě jedna metoda, japonská, která pomáhá uspořádat šatník ve velmi krátkém čase a opravdu funkčním způsobem . S japonskou metodou Konmari bude výběr oblečení ze šatníku snazší a funkčnější, a proto se zlepší i váš život. Zde jsou tipy, kterými se řídit pro uklizený šatník.

Metoda Marie Kondo pro uklizený šatník

Marie Kondo se proslavila šířením svých myšlenek v uklízení a úklidu ve skříni. Dnes je proto známá metodou Konmari a je to právě ona, kdo tvrdí, že pořádek s její metodou pomáhá zlepšovat život. Mladá žena vydala v roce 2014 knihu, kde shromáždila všechny své nápady.

V roce 2015 z ní její kniha také udělala jednu z nejvlivnějších lidí na světě podle The Times. O čem ale tato metoda je? Abyste měli uklizený šatník a dali tak sbohem nepořádku , je potřeba dodržet několik přesných kroků . Níže jsou uvedeny všechny kroky, jak postupovat podle japonské metody Konmari.

chaotický šatník – použijte japonskou metodu Konmari

Nejprve si musíte vybojovat čas na pořádek ve skříni . Ať už je neděle ráno nebo kdykoliv jindy, je to zásadní. Pak musíte vytvořit prostor a k tomu musíte pochopit, zda je šatník, který máte, ten z vašich snů. Stačí si představit ten skutečný a ten vysněný, abyste to pochopili.

Pak nadešel čas úplně vyprázdnit šatník a nechat ho úplně prázdný . Po osvěžení jej můžete začít organizovat podle typu oděvu. Zapomeňte tedy na třídění oblečení podle barvy nebo podle ročního období. Dalším krokem, který je třeba mezitím udělat, je zbavit se věcí, které nenosíte.

Metoda Konmari (Marie Kondo) – zde je návod, jak se vyhnout nepořádku

Kondova metoda pak zahrnuje skládání oděvů do obdélníku. Ale nejen to, také je uspořádat vedle sebe a ne nad sebou. Takto je budete mít všechny na očích. Abychom vám pomohli s uspořádáním, můžete si pomoci speciálními kontejnery, které jsou na trhu.

A konečně, pro oděvy, které by měly být uspořádány svisle, Marie Kondo navrhuje ponechat dlouhé a těžké oděvy na levé straně a světlejší a světlejší barevné oděvy na pravé straně. Marie také navrhuje poděkovat za oblečení, které darujete, abyste přerušili pouto, které vás svazuje .