Slupky z jablek nikdy nevyhazujte, raději je vložte do trouby. Nyní, když jste zjistili, jak používat slupky z jablek, nepřestanete s tím.

Jablečná kůra

Jablko je považováno za ovoce zdraví. Skládá se převážně z vody, a proto je vhodný při redukčních dietách i před jídlem. Jablko přispívá k pocitu sytosti a nezpůsobuje potíže při trávení. Co ale možná nevíte, je, že slupka, kterou jablko zbavíte, by se neměla vyhazovat.

Mnozí jablka před konzumací oloupou, ale ve skutečnosti se to dá jíst i se slupkou, důležité je dobře umýt. Jíst jablko se slupkou je zvláště užitečné pro lidi trpící vysokou hladinou cukru v krvi. Ale pokud se vám to nelíbí, není to žádný problém, protože to můžete zkusit jinými způsoby.

jablko – slupku nevyhazujte

Ve skutečnosti s jablečnou slupkou můžete dělat opravdu mnoho věcí, například mnoho receptů . Jablečná slupka je bohatá na živiny a její využití je opravdu mnoho jak v domácnosti, tak konkrétně v kuchyni. Zejména obsahuje kyselinu ursolovou a vitamín K.

Konkrétně se podíváme na to, jak uchovat slupky jablek, protože tak zůstanou uchovány nejen několik dní, ale i rok . Nyní, když je objevíte, už je nikdy neopustíte a i vy to začnete připravovat, abyste se připojili k vašim přípravám.

Vložte slupky z jablek do trouby – co se stane?

Jak jsme již řekli, jablečné slupky lze znovu použít pro jiné recepty, a proto se rozhodně nesmí vyhazovat. První věc, kterou se musíte naučit, je, jak je dehydrovat. To je ve skutečnosti první krok k tomu, abyste mohli získat jablka, která se správně udržují.

Přechod dehydratace však není tak jednoduchý, jak si člověk myslí . Ve skutečnosti se často má za to, že nejjednodušší způsob, jak to udělat, je trouba a na jednu stranu to tak je, ale na druhou není. Trouba je ideální až na to, že její minimální teploty jsou příliš vysoké, a proto nejsou vhodné pro sušení slupek jablek .

jablečná kůra – zde je návod, jak ji použít

Jen si vezměte, že sušičky dehydratují při teplotě 40-50°C, zatímco trouba nedosáhne teploty ani 70°C. Nevýhodou dehydratace slupek jablek při příliš vysokých teplotách je však to, že se spálí a ztratí všechny své vitamíny a enzymy .

Pokud ale doma nemáte sušičku, můžete i tak postupovat s troubou a dávat pozor, aby se slupky z jablek nepřepekly a nepřipálily. Stačí tedy troubu předehřát na nejnižší teplotu v troubě, ideální by byla kolem 55 °C, a poté jablečné slupky naaranžovat na plech vyložený pečicím papírem .

recepty s jablečnou kůrou

Nechte mezi nimi mezeru a nechte je vařit 90 minut s mírně otevřenými dvířky trouby. Po uplynutí této doby můžete slupky obrátit a vařit dalších 30 minut, dokud slupky úplně nevyschnou. Nyní je můžete nechat vychladnout a poté je uložit do sterilizované skleněné nádoby.

V tomto okamžiku budete mít nějaké dehydrované jablečné slupky, které můžete použít v různých receptech . Můžete si například uvařit bylinkový čaj nebo je přidat do smoothie. Ale přesto je lze přidat do kaší, salátů nebo dezertních přípravků pro přidání vlákniny.