K vytvoření směsi, o které jsme si jisti, že zcela odstraní zápach z vašich odtoků, jsou zapotřebí jen 3 běžné přísady.

Smrdí z kanalizačního potrubí

Vysvětlíme, proč odpadní potrubí často vydává silný zápach a především, jak problém trvale vyřešit.

Páchne z kanalizačního potrubí, proč se objevuje

Nepříjemný zápach z odtokového potrubí může být způsoben řadou důvodů, včetně hromadění nečistot a zbytků v potrubí, což může způsobit růst bakterií a plísní produkujících zápach; a pak opět kondenzace v odtokovém potrubí, která může způsobit tvorbu plísní a bakterií;

nebo porucha nebo porucha odpadního zařízení, jako jsou odpadní čerpadla nebo ventilátory; konečně problémy s ventilací ve výfukových systémech, které mohou způsobit koncentraci pachů uvnitř budovy.

Voní to jako výfuk

Chcete-li tento problém vyřešit, musíte najít konkrétní příčinu a podle toho jednat. Můžete například zkontrolovat odtokové potrubí, abyste zjistili, zda v něm nejsou nahromaděné nečistoty nebo zbytky, nebo zda tam není kondenzace nebo plíseň. Kromě toho můžete zkontrolovat fungování výfukového zařízení, abyste se ujistili, že je v dobrém provozním stavu.

Pokud jsou nahromaděné nečistoty nebo zbytky, můžete vyčistit odtokové potrubí pomocí řešení pro kutily. Pokud však dochází ke kondenzaci nebo plísni, lze k odstranění přebytečné vlhkosti použít odvlhčovač. Pokud se vyskytnou problémy s výfukovým zařízením, může být nutné jej vyměnit.

Obecně je k dispozici mnoho produktů k čištění odpadních trubek a odstranění zápachu a instalatér nebo instalatér může pomoci problém vyřešit.

Často však není potřeba se k tomu dostat a místo toho postačí vytvořit řešení přímo doma, které dokáže problém vyřešit během pár okamžiků. Zde vám řekneme, co to je.

Zde je návod, jak to opravit

Dnes vám nabízíme roztok s vodou, octem a jedlou sodou . Všechno jsou to přírodní ingredience, které lze použít k odstranění zápachu z dýmek. Voda je základním prvkem pro udržování potrubí čistého a bez ucpání.

Ocet má antibakteriální a dezinfekční vlastnosti , které pomáhají zabíjet bakterie a plísně způsobující zápach. Jedlá soda má deodorační a hloubkové čisticí vlastnosti, které pomáhají odstraňovat usazeniny nečistot a bakterie způsobující zápach.

Řešení pro zápach z odtoku

Zde je návod, jak připravit řešení:

V hrnci přiveďte k varu 2 hrnky vody . Přidejte 1/2 šálku octa a 1/4 šálku jedlé sody, dobře promíchejte. Horký roztok nalijte do postiženého odtoku a nechte asi 15 minut působit. Dobře opláchněte teplou vodou.

Nejprve odstraňte veškeré viditelné ucpání postiženého odtoku pomocí háčku na vlasy nebo přísavky. Nalijte svůj roztok do trubek, které nejvíce zapáchají, a nechte uležet. Nakonec znovu podlijte horkou vodou, abyste odstranili všechny zbytky.

Tento proces opakujte každý týden, aby potrubí zůstalo čisté a bez zápachu a obecně, když si všimnete, že potrubí začíná zapáchat.