S tímto zavlažovacím systémem, který vám ukážeme, můžete zastavit zavlažování. Budete potřebovat pouze 1 plastovou lahvičku a jednoduchý provázek. Zde je návod, jak to musíte udělat.

Zavlažovací systém

Rostliny potřebují vodu a často na ni mezi různými závazky, které máme, zapomínáme . Pro rostliny je však voda nezbytná, jinak riskujete, že uhynou. K tomu existuje metoda, kterou můžete použít, abyste přestali přemýšlet o nutnosti zalévat rostliny.

Tato metoda totiž přijde vhod těm, kteří tráví mnoho hodin mimo domov, ale i těm, kteří se rozhodnou odjet na dovolenou a nemají své rostliny komu svěřit. Ve skutečnosti často, když jedete na výlet, přenecháte domy ve svém bytě důvěryhodné osobě, jen aby rostliny zalily.

zalít květiny

S metodou, kterou si dnes ukážeme, odložíte konev navždy stranou, protože tento systém je skutečně účinný a funkční . A především to prospívá i rostlině, která bude přijímat vodu v malém množství, ale neustále. Pojďme se tedy podívat na všechny detaily této metody, která vám umožní nemyslet na zalévání rostlin déle než týden.

Už žádná konev: toto je způsob zalévání vašich rostlin

Jak jsme již řekli, tato metoda, která umožňuje zalévat bez konve a bez starostí, je opravdu účinná, ale také velmi jednoduchá na provedení. Ve skutečnosti k jeho výrobě budete potřebovat jen pár věcí. Plastová láhev, plastová trubička, provázek a jednoduchý drátek .

Nejprve si pomocí páječky budete muset na plastovém uzávěru udělat otvor o velikosti trubky. V tomto okamžiku, po vytvoření otvoru, se ujistěte, že má správnou velikost. Poté pomocí drátu budete muset protáhnout lano uvnitř plastové trubky. Pamatujte, že provázek musí být o něco delší než trubice.

Zavlažovací systém s lahví a šňůrkou

Lano můžete k drátu připevnit tak, že vytvoříte jakousi smyčku a nejprve protáhnete drát, který lano ponese. Jakmile lano zcela projde, můžete jít a odstranit drát. Ujistěte se, že provázek mírně přesahuje na obou stranách plastové trubky .

Nyní můžete trubičku s provázkem vložit dovnitř láhve tak, že ji protáhnete otvorem, který jste předtím vytvořili ve víčku. Délka tuby musí být taková, aby se uvnitř dotýkala dna láhve a na vnější straně zůstala o několik centimetrů zvednutá od země.

Systém kapkové závlahy

V tomto okamžiku je váš sprchový zavlažovací systém připraven a vše, co musíte udělat, je naplnit láhev a vyzkoušet tento systém, který jste vytvořili. Jakmile naplníte láhev vodou, budete muset nechat lano čas nasát vodu a poté ji přenést ven .

Proud vody, který bude vycházet s tímto systémem, je velmi lehký, ve skutečnosti voda padá kapka po kapce. To je důvod, proč voda uvnitř láhve vydrží až týden. Rostlina se pak zavlažuje neustále, ale s malým množstvím vody. Tento zavlažovací systém si prostě musíte sami vyzkoušet.