Zkombinujte mléko a citronovou šťávu a už to nebudete chodit kupovat do obchodu. Budete překvapeni výsledkem, kterého lze dosáhnout. Zde je to, co se stane.

citron uvnitř mléka

Možná nevíte, že domácí výroba sýra je velmi jednoduchá a potřebujete k tomu pouze dvě suroviny: mléko a citron . S těmito dvěma ingrediencemi budete moci získat sýr ve velmi krátkém čase a především je také velmi málo kroků, které budete muset provést, abyste získali výsledek.

mléko a citron

Můžete to dokonce hned vyzkoušet, pokud máte doma mléko a citron, dvě ingredience, které většinou nikdy nechybí. Pojďme se tedy nyní níže podívat na všechny kroky, které budete muset provést, abyste získali domácí sýr s konečným přidáním dalšího receptu, u kterého budete ještě více ohromeni.

Domácí sýr s mlékem a citronem

K výrobě domácího sýra budete potřebovat mléko, nejlépe čerstvé od důvěryhodného prodejce, jinak stejně použijte běžné supermarketové mléko. Nalijte 1,5 l do kastrůlku a začněte ohřívat na mírném plameni . V tomto okamžiku bude potřeba citron.

domácí sýr

Vezměte citron, vymačkejte ho a přeceďte. Nyní můžete citronovou šťávu postupně přilévat do mléka, které je na ohni . Nezapomeňte jej vkládat po troškách a mezitím otáčet vařečkou. Jakmile vložíte všechen citron, vypněte oheň a pokračujte v míchání.

Po několika minutách strávených mícháním můžete přejít a získanou směs přefiltrovat pomocí gázy na cedník . Poté oddělte syrovátku se získaným sýrem. Dobře vymačkejte a poté vložte syrovátku zpět do hrnce a přidejte dvě lžičky soli.

výsledkem je domácí sýr

V tuto chvíli můžete nasypat sýr dovnitř a nechat ho pár minut vařit , asi 3 budou stačit. Navrch přidejte závaží a po 40 minutách můžete sýr odformovat .

Recept na ricottu se sýrovou syrovátkou

Pokud si dáte stranou syrovátku získanou při přípravě sýra, můžete udělat i ricottu . Co budete potřebovat víc, je jen mléko a citron. Ve skutečnosti stačí dát do hrnce 1,5 l mléka, syrovátku a šťávu z citronu. Míchejte, dokud se nepřivede k varu a po minutě vypněte oheň a nechte 5 minut odpočívat.

domácí ricotta

Nyní jděte a přefiltrujte jako předtím a nalijte směs, kterou jste získali, do vhodné formy. Tímto způsobem jste také získali ricottu. Poté, co jste zjistili, že pouze ze dvou ingrediencí můžete vyrobit domácí sýr, je pro vás nyní velmi těžké rozhodnout se, zda si jej zajít koupit .

Ve skutečnosti to můžete udělat tolikrát, kolikrát chcete, a můžete to mít v lednici několik dní. Tento domácí sýr zkrátka musíte také vyzkoušet.