V kuchyni, když dáme dohromady suroviny, které máme obecně všichni doma, můžeme získat fantastická jídla, i když nejsme výjimeční kuchaři. Tajemství se točí kolem fantazie a základních surovin, které v domácí spíži nikdy nesmí chybět.

Smíchejte tyto dvě ingredience

Všichni lidé na světě by chtěli vařit jako šéfkuchaři, bez přílišné námahy a jednoduše používat tajemství, která jsou klíčem ke všemu. První věc, kterou je třeba vědět, je, že pokud chcete připravovat nejmodernější pokrmy, musíte dodržovat velmi přesné fáze a nepokračovat co nejdříve.

První věc, kterou musíte udělat, je zkontrolovat, zda máte po ruce všechny potřebné ingredience, všechny musí být vynikající kvality a dobře konzervované. Pak je potřeba mít bujnou fantazii a hodně trpělivosti, správně vařit a podávat opatrně a originálně, aby se připravené vylepšilo.

Pokud jsou tato jednoduchá pravidla dodržována, lze dosáhnout báječných výsledků, které pak obdrží mnoho pěkných komplimentů připravených poskytnout velkou spokojenost.

Dvě ingredience pro ad hoc recept

Pokud chcete připravit opravdu dobré, ale stejně jednoduché jídlo, které nevyžaduje kdo ví jakou přípravu ani spoustu času, nabídnout hostům k obědu nebo večeři, stačí dát dohromady 400 g mouky z tvrdé pšenice, přidejte k tomu lžíce cukru a lžička soli.

Poté nalijte 8 g suchého droždí a všechny ingredience dobře promíchejte, aby se promíchaly. Suché droždí lze nahradit čerstvým droždím výpočtem rozdílu. V tuto chvíli můžete do těsta přidat tajnou přísadu , tedy 200 ml coca-coly, která poslouží k dobrému hnětení a udržení vláčnosti i po uvaření. 

Nakonec se nalijí tři polévkové lžíce rostlinného oleje a směs se promíchá, nejprve lžící nebo vidličkou, poté přímo rukama. Jakmile získáte víceméně hladké těsto, potřete jej trochou semenného oleje a dále hněteme na čisté pracovní ploše bez mouky.

Kynutí těsta

Poté vložte do naolejované mísy, opět s rostlinným olejem, a nechte směs hodinu odpočívat přikrytou igelitem na poměrně teplém místě. Po uplynutí uvedené doby vezměte vejce a dobře je rozšlehejte.

Potom se vezme zpět těsto, které už bude vykynuté, nadýchané a měkké jako žádné jiné, na navlhčení pracovní plochy se použije trocha oleje a rozdělí se na tři bochníky stejné hmotnosti a velikosti. Každý z nich funguje dobře tím, že tvoří provázky, které budou použity k vytvoření krásného originálního copu.

Jak vytvořit cop v několika krocích

Poté vezměte tři provázky a pečlivě je propleťte na pečicí desce navlhčené olejem. Jakmile je cop hotový, uzavře se jak na začátku, tak na konci stlačením těsta palcem a ukazováčkem a je to. V tomto okamžiku je připravena pánev, na kterou se položí pečicí papír, navrch se položí cop připravený k vaření, poté se vyšlehané vejce vezme zpět a potře se, přičemž dávejte pozor, abyste je potřeli ve všech částech.

Po dokončení vložíme do trouby na 180° na 40 minut a je to . Cop je připraven k tomu, aby byl přinesen na stůl s maximální spokojeností, měkký, chutný, ke konzumaci s lahodnou přílohou místo chleba. Nic jednoduššího a lepšího.