Zde je návod, jak s použitím šálku této přísady bude vaše rostlina schopna kvést způsobem, který jste opravdu nikdy nečekali.

roztok v šálku

Pojďme společně zjistit, co je tou zázračnou přísadou, která vám může pomoci k tomu, aby vaše rostliny bujně vzkvétaly. Opravdu stačí jen jeden šálek.

Proč musíte používat hnojivo pro vaši rostlinu

Existuje mnoho lidí, kteří se diví, proč rostliny často trpí a zdá se, že nerostou. Odpověď je, že často potřebují hnojivo. Potřebují to, protože půda, ve které rostou, jim často neposkytuje všechny živiny, které potřebují, aby se jim dařilo. Hnojiva jsou způsob, jak poskytnout rostlinám živiny, které potřebují k růstu a rozkvětu .

Rostlina

Hlavní živiny, které rostliny potřebují, jsou dusík, fosfor a draslík. Dusík je nezbytný pro tvorbu listů a vegetativní růst, fosfor je důležitý pro tvorbu kořenů a květů, zatímco draslík je nezbytný pro odolnost vůči chorobám a nepříznivým povětrnostním podmínkám .

Pokud rostlina nekvete , může to být způsobeno nedostatkem jedné nebo více těchto živin. Například nedostatek fosforu může zabránit rostlině ve vytváření květů, zatímco nedostatek dusíku může způsobit zastavení růstu a nažloutlé listy. I nadbytek jedné z těchto živin může způsobit rostlině problémy.

Kromě toho existují také další faktory, jako je nedostatek slunečního světla , špatná teplota, nedostatečná zálivka nebo nedostatečná drenáž, které mohou bránit rostlinám v kvetení. Je důležité své rostliny pečlivě sledovat a poskytovat jim živiny, které potřebují k zajištění zdravého růstu a bohatého kvetení.

Přírodní hnojiva si můžete vyrobit i přímo doma. Zde je přísada, kterou již jistě máte a která může vyřešit vaše problémy.

Stačí pouze jeden šálek

Pokud chcete pro své rostliny vyrobit přírodní hnojivo, doporučujeme použít čočku , která je pro rostliny zdrojem dusíku. Čočka je schopna zachytit dusík ze vzduchu a uložit ho ve svých tkáních.

Když je čočka zaorána do země, uvolňuje se uložený dusík a je k dispozici okolním rostlinám. Kromě toho má čočka jako luštěninu schopnost vytvářet symbiózu s půdními bakteriemi, což jí umožňuje vázat vzdušný dusík a přeměňovat jej do formy využitelné rostlinami.

Čočka

Existuje několik způsobů, jak využít čočku jako rostlinné hnojivo. Jedním z nejjednodušších způsobů je použít vodu, ve které se čočka vařila. Po uvaření čočky nechte vodu z vaření vychladnout a použijte ji k zalévání rostlin. Voda obsahuje živiny, které čočka absorbovala při vaření a které mohou být prospěšné rostlinám.

Dalším způsobem, jak použít čočku jako hnojivo, je rozmixovat ji na pyré a smíchat se zeminou z květináče nebo záhonu. Čistou čočku lze použít jako organické hnojivo pro rostliny, které jim poskytuje zdroj dusíku a dalších živin nezbytných pro růst. Je důležité si uvědomit, že tato metoda vyžaduje použití většího množství čočky než metoda první.

V obou případech je vhodné před použitím čočky jako hnojiva nechat ji několik hodin nasáknout, aby se odstranily všechny přítomné bakterie nebo toxiny.