Stará a vypálená žárovka může mít v domě stále využití, takže než ji vyhodíme, zamysleme se nad tím, jak ji kreativně přetvořit.

Každý předmět každodenní potřeby se může stát malým uměleckým dílem, pokud do toho vložíme úsilí.

Jak recyklovat starou a vypálenou žárovku

Můžeme recyklovat kola, pneumatiky, přepravky na víno a dokonce i staré dveře, abychom jim dali druhou šanci a proměnili je v ozdoby nebo praktické předměty pro náš domov.

Až dosud jsme ale nikdy nepřemýšleli o tom, co dokáže žárovka. Už se vám někdy stalo, že jste doma spálili žárovku a museli jste ji vyhodit? Raději ne, můžeme se podívat na nějaké DIY nápady, abychom je proměnili v něco nového .

Každý nápad se může stát jedinečným a odlišným od ostatních. Jedním z nejjednodušších je přeměnit žárovky na malé květináče. Vložením barevných rostlin a přidáním háčku vytvoříme jemné a originální závěsné vázy.

Žárovky si najdou místo například i v kuchyni, mohou se stát originálními držáky na sůl a pepř nebo jako dózy na uskladnění koření .

Proměny žárovek jsou pro milovníky řemesel, kde jsou pro začátek perfektní nápady, které můžete vyrobit sami.

Závěsné květináče s nepoužitelnými cibulemi

Příležitost pro kreativní recyklaci je velmi důležitá pro ochranu životního prostředí. Z tohoto důvodu, pokud nechceme vyhazovat doplňky, které nám již nejsou k užitku, měli bychom přemýšlet nad jejich recyklovatelností nápaditými způsoby.

Průhledná žárovka s rostlinou

Ze staré a vypálené žárovky se může stát jemný květináč , stačí v kovové části udělat pár otvorů, kterými protáhnete drát, abyste je mohli zavěsit s květinami dovnitř.

Vázy zavěšené na kovových podstavcích

Stačí dobrá zručnost a z nyní vyhořelých žárovek se mohou stát lehké zavěšené vázy, které vytvoří kovovou základnu, na kterou je lze vložit.

Spirálový květináč

Základna v tomto případě vytváří pohyb, který v konečném důsledku podpírá starou žárovku, která po vyhoření získává téměř éterický rozměr.

Malá žárovková terária

Mini terárium

Je zřejmé, že s malou cibulkou bude terárium malé , ale právě z tohoto důvodu jej můžeme umístit na místa, jako je stůl nebo police, s malými rostlinami, které v nich rostou.

Barevné žárovky

Žlutá žárovka

Trochu malovat nějaké tématické vzory a provázkem na patě žárovky a můžeme vyrobit krásné dekorace pro každou příležitost.

Stará a vypálená žárovka pro moderní vrchol

Pokud použijete stejný postup jako závěsné květináče , mohou se stát středobodem, který vám budou vaši přátelé závidět.

Stará a vypálená žárovka jako olejové žárovky

Návrat ke světlu, ale jako malé ampule, které dávají dotek světla, jak? Bude stačit vložit lampový olej s knotem, který vychází z kovové části , připraven k použití.

Neobvyklý lustr

V tomto případě můžeme udělat dvojitou recyklaci , kolo jízdního kola a mnoho dnes již nepoužitelných žárovek, které zavěšené kolem centrální „lampy“, která dodává světlo, rozehrávají světelnou hru.

Stará a vypálená žárovka

Horkovzdušné balóny do dětského pokoje

Výplet z provazů, barevného papíru a létajících košů čepic různých velikostí a horkovzdušných balónů je připraven přinést radost do pokojíčků našich dětí.