Pokud si myslíte, že jediným způsobem, jak mít vždy nablýskanou toaletu, je spolehnout se na toxické a znečišťující chemikálie, mýlíte se.

Lesklá toaleta

Velmi jednoduchý prostředek řeší i problém těch nejodolnějších skvrn, které časem zmizí. Pojďme zjistit, co dělat, abychom dosáhli tohoto neuvěřitelného výsledku s velmi nízkými náklady, pokud jde o znečištění.

Čištění toalet

Koupelna je místnost v domě, která způsobuje největší problémy s úklidem. To vše proto, že toaleta , základní součást každé domácnosti, se rychle stává živnou půdou pro miliony bakterií a choroboplodných zárodků.

Pro udržení správné hygieny na toaletě existuje řada domácích triků , díky kterým bude opět vypadat jako nová.

Žluté skvrny na toaletě

V každém sebeúctyhodném domově je nutné postarat se o hygienu každého užitečného koutu. Dům pro klidné bydlení však musí udržovat alespoň řádné čištění koupelny.

Je to sice konfliktní oblast a celkově ta, kterou bychom se nejméně rádi zabývali, ale kterou je přesto potřeba sanovat. Stačí vědět, jak se chovat, a koupelna se rychle a snadno uklidí.

Zejména se při této příležitosti zaměřujeme na čištění toalety, odstranění nejen nahromaděného vodního kamene, ale i žlutých skvrn.

Lesklá toaleta

Pokud se na naší toaletě objevují žluté nebo tmavé skvrny , kromě nadměrného usazování vodního kamene existuje jednoduchý a zároveň účinný prostředek. Lék, který potřebuje pouze dvě ingredience: papírové ručníky a bílý ocet.

Pro lesklou toaletu, ubrousky a bílý ocet

Chcete-li uvést tento jednoduchý systém do praxe na výrobu lesklé toalety, musíte nejprve zbavit toaletu veškeré vody . Existují speciální zařízení, jako je píst.

Pokud je však nemáme, postačí obyčejný „ mop “ a navíc můžeme použít staré ručníky k úplnému vysušení.

Nejprve tedy spláchneme záchod, poté osušíme všechnu vodu ze dna hrnečku a začneme přilévat vydatnou porci bílého octa z alkoholu.

Jedná se o ocet používaný k čištění, který je o něco silnější než běžný bílý destilovaný ocet

Prakticky naplníme celé dno kelímku, poté po nasazení ochranných rukavic postupujeme tak, že bílým octem namočíme několik papírových ubrousků , které pomalu vložíme do vnitřku kelímku v nejskrytější části.

Jakmile je celá ošetřovaná část pokryta, zahnutým zubním kartáčkem začneme opatrně třít dno kalíšku, čímž se vrátí žluté a tmavé skvrny, které chceme odstranit.

Toaleta a ruka s plastovou rukavicí

Necháme působit dlouho , lépe když celou noc,   a pak začneme odstraňovat papírové ubrousky namočené v octě, poté začneme drhnout i ty nejskrytější kouty a splachovat záchod. Nakonec bude konečným výsledkem lesklá toaleta.