Pokud hledáte produkt, který vybělí všechny spáry v domě, v tomto článku vám poskytneme alternativu, která je ekonomická a především ekologičtější než mnohé produkty na trhu.

Domácí útěky

Víme, že spárovací hmota má tendenci se snadno ušpinit, je na nás, abychom našli takové produkty, které nám úklid usnadní, aniž bychom museli nutně sahat po chemikáliích, které škodí nudě i prostředí, ve kterém žijeme. Pojďme se tedy podívat, jaká alternativa se nám nabízí.

Vybělte veškerou spárovací hmotu v domě

I když se podlaha v koupelně často myje, únikové cesty nevyhnutelně mají tendenci tmavnout. Bez ohledu na to, jak moc se snažíte, vyžadují léčbu , aby se vrátily do původní podoby, bílé.

Někdo už možná slyšel o bílém lihovém octu, ale ještě se nepustil do jeho použití. No tento levný produkt, který lze snadno najít na trhu.

 

Bílá toaleta

 

V podstatě je to jen směs vody a kyseliny octové . Kyselina octová se získává dvojitou fermentací, nejprve alkoholovou a poté octovou ( přítomností bakterií) alkoholických nápojů na bázi sladu, rýže nebo ovoce. Obvykle se získává z cukrové řepy.

Jak používat bílý alkoholový ocet

Pro odstranění problému se spárami, které mění barvu, je na trhu mnoho přípravků, které mají většinou dobrou chemickou složku. Jedná se o produkty, které mohou být škodlivé nejen pro prostředí, ve kterém žijeme, ale i pro nás samotné.

Vezměte v úvahu blízkost dýchacího traktu , kterou tato bělící operace zahrnuje. Mohly by poškodit i samotnou podlahu a připravit ji o její přirozený lesk.

Abychom mohli použít bílý alkoholový ocet, musíme získat kartáč s tuhými štětinami , který má také dobrou rukojeť pro manévrování na podlaze.

Ideální je mít dva přidělené do dvou nejvíce ohrožených místností, do koupelny a kuchyně, třeba v různých barvách, aby nedošlo k jejich záměně při používání.

Bílý alkoholový ocet

Jakmile tento produkt vyzkoušíte a ověříte jeho účinnost, budete se zdráhat vracet se k jiným produktům.

Můžeme ho použít čistý nebo zředěný podle případu. ale jakmile nalijete do stříkací láhve, budete jej muset dávkovat pouze na část, která má být ošetřena, a uvidíte rozdíl mezi ošetřenou částí a neošetřenou částí.

Budete ji muset nechat působit asi deset minut , takže je lepší ji používat, když nikdo nepotřebuje vstoupit. Jakmile uplyne čas, můžeme začít drhnout spárovací hmotu, ne tuhý kartáč, abychom okamžitě viděli, jak znovu zbělá.

Při zažraných nečistotách můžeme bez problémů nechat působit až hodinu. Tento čistič můžeme použít i k úklidu jiných částí domu.

Čištění trouby

Je vhodný nejen pro ocelové dřezy, ale i keramické, protože dokáže z povrchů odstranit stopy vápence. Vhodné také pro čištění v kuchyni a pro odmašťování dvířek trouby.

Vzhledem k tomu, že jde o kyselý přípravek, neměl by se používat např. na mramor, mezi přírodními přípravky je nejúčinnější a nejlevnější, nicméně pamatujte, že kyselina octová může znečišťovat vodu, i když mnohem méně než chemické saponáty, takže nepřehánějme jeho použití.