Žít v uklizeném a voňavém domě, aby se okna domu leskla, se světlými okny vyžaduje čas a mastnotu loktů, ale stojí to za to.

Hospodyňky make-up

Nejzkušenější hospodyňky však vědí, že organizace a triky použitelné na každý úklid v domácnosti zajistí úspěch za polovinu času. Pojďme zjistit, co dělat, aby se okna doma leskla.

Domácí práce

Když děláme domácí práce, největší úsilí při odstraňování nečistot obvykle přináší čištění koupelny a okenních tabulí, to jsou místa, která nám dělají největší problémy.

První z nich je živnou půdou pro choroboplodné zárodky, bakterie, vodní kámen a plísně.

Konkrétně kromě spár, obkladů, dřezu a vodovodních baterií musíme vyleštit záchod, abychom odstranili vodní kámen a vybělili dno, aby zůstalo jako nové.

Sklo na druhé straně přitahuje prach a skvrny, jako by mělo zabudovaný magnet a najdeme je téměř všude, v oknech i v moderních sprchových koutech.

Jak již bylo zmíněno, čištění zrcadel a oken může být obzvláště komplikované a zdlouhavé, a to kvůli těm svatozářům, které jako první zmizí, ale pak se dále objevují proti světlu.

Mladá žena dokončí okenní tabule

Existuje však několik prostředků, které slibují bleskově rychlý a anti-halo efekt , jako je ten, který objevíme v dnešním článku.

Jak rozzářit okna domu pomocí mastku

Déšť, smog, prach, otisky prstů, svatozáře a vápenec jsou jen některé z faktorů, které špiní skla a zrcadla.

I přes naši opakovanou snahu někdy skla oken a dveří domu nedosahují takové průhlednosti a svítivosti, jakou bychom si přáli.

Ruka s mastkem

Vždy se najde nějaká skvrna, která je zašpiní, což dává pocit, že naše úsilí bylo marné. Ale nezoufejte, protože existují triky pro domácnost , které při čištění oken mají efekt.

Stačí si sehnat ty správné materiály, strávit nějaký čas a uvidíte, jak se krystaly třpytí.

Existuje několik triků, které mohou tento proces zlepšit, například si můžeme vytvořit vlastní čistič oken. K tomu musíme vzít prázdnou lahvičku s rozprašovačem a vložit do ní roztok na čištění oken , který nám pomáhá odpuzovat prach.

Mezi prostředky pro kutily, jak získat lesklé a antireflexní sklo, jsou některé, jako je alkohol a další je mastek , nakonec musí být sklo lesklé a beze stopy svatozáře.

Nejprve budeme muset okno oprášit, abychom odstranili všechny stopy prachu. Pak jsme připraveni vyrobit si vlastní domácí čistič.

Na tento roztok budete muset ohřát asi 700 ml vody , do které nasypeme 2 polévkové lžíce mastku. 

Jakmile je mastek dobře rozpuštěný, vložte tekutinu do rozprašovací lahvičky a pomocí suchého hadříku z mikrovlákna začněte roztok stříkat na sklo a hadříkem nejprve protáhněte vodorovně.

Čisté sklo

Poté pokračujeme v čištění třením kolem rámu okna, ale svisle, přičemž provedeme několik průchodů čistou částí hadru. Nakonec naše brýle zazáří.