k zbavení se holubů vám bude stačit jedna surovina, kterou už máte doma. Jakmile ucítí tento zápach, zmizí a už se nikdy nevrátí. Tady je to, co to je.

Holubi na balkoně

Holubi jsou považováni za nežádoucí ptáky . Byli vyhnáni z měst, ale milují pobyt na balkónech nebo v zahradách, kde si hnízdí. Ty jsou však pro lidské zdraví nebezpečné, protože mohou přenášet mnoho nemocí a také jejich exkrementy jsou škodlivé a také poškozují povrchy kvůli kyselině močové, kterou obsahují.

Hlavním důvodem, proč se přibližují k terasám nebo balkonům, je většinou jídlo. Ve skutečnosti holubi neustále hledají potravu a z tohoto důvodu, pokud necháte na balkoně zbytky jídla nebo dokonce odpadky, přiletí velmi rychle. Ale nejen proto často hledají chráněné místo k rozmnožování a hnízdění.

holubi na balkonech - zde je návod, jak je odehnat

Abychom je udrželi pryč, existuje mnoho metod, které se používají a jsou opravdu rozmanité . Od balónků zdobených ve tvaru soviček až po barevné větrníky či dokonce zavěšení alobalu nebo zapíchnutí velkých párátek do rostlin. Ale to jsou jen některé ze způsobů, jak je udržet pryč.

Ve skutečnosti se mnozí rozhodnou obklopit střechy a balkony speciální velmi tenkou kovovou sítí, která neumožňuje holubům zaparkovat, protože se nemohou dobře držet, a proto odcházejí . Tímto způsobem se také zabrání jejich trusu na venkovní podlaze domu.

zde je návod, jak se zbavit holubů

Další metodou je ultrazvuk . Na trhu existují zařízení, která vydávají zvukové vlny, které jsou slyšitelné pouze pro zvířata. Takže lidé tyto vlny neslyší, ale zvířata ano, a tak byste se měli zbavit holubů. Existuje však ještě jedna mnohem domáckejší metoda a nyní se na ni společně podíváme níže.

Jak poslat holuby pryč: tento zápach nesnesou

Vůně, kterou holubi nesnesou, je vůně bílého octa. Tenhle má tak pronikavou vůni, že je okamžitě pošle pryč. Co musíte udělat, abyste se zbavili holubů, je opravdu jednoduché. Jak jsme řekli, lajky utečou s touto vůní, takže stačí, když ji nastříkáte na celý balkon nebo terasu.

Existuje mnoho způsobů, jak použít ocet proti holubům . Pokud máte malý balkon, postačí vám i venku umístěná sklenice nebo nádoba s octem. Pokud je naopak vnější plocha větší, můžete si pomoci rozprašovačem nastříkáním absolutního octa nebo smícháním s vodou.

bílý ocet

Můžete jej nastříkat po celém balkónovém parapetu, v blízkosti rostlin a obecně tam, kde se holubi obvykle zdržují. S jednoduchým přípravkem, který máte doma, se jich budete moci zbavit, ale nezapomeňte jej často stříkat, protože zápach by mohl vyblednout a zápach by mohl odstranit i déšť.

Ocet můžete zkusit obohatit i o pepř a chilli . Vůně bude ještě štiplavější a tedy i účinnější. Vyzkoušejte tuto metodu i vy a uvidíte, že za pár okamžiků holubi odejdou a váš balkon tak zůstane bez jejich špíny.