Ucpané odpady jsou jedním z nejčastějších problémů v našich domácnostech. Tady je stará metoda prarodičů, jak ho osvobodit.

Ucpaný odtok

Pojďme se společně podívat, jaké jsou hlavní důvody, které vedou k ucpání odtoku, a jak ho touto metodou starých prarodičů uvolnit.

Proč se ucpe odtok

Váš odtok se může ucpat vlasy, zbytky jídla, toaletní papír a další odpad hromadící se v potrubí. Nadměrné používání čističů odpadů může také způsobit ucpání.

Abyste předešli ucpání, je důležité vyvarovat se házení biologicky nerozložitelných předmětů , jako jsou vatové tyčinky nebo hygienické vložky do záchodu, vyvarovat se vylévání tuků a olejů do odpadu a pravidelně čistit potrubí čističem odpadů.

Abyste udrželi odtoky čisté a bez zápachu, můžete použít přírodní produkty, jako je bílý ocet a jedlá soda. Smícháním těchto dvou ingrediencí v misce a jejich vylitím do odpadu můžete vytvořit chemickou reakci, která vyčistí a zbaví vaše dýmky zápachu. Případně jsou na trhu i specifické deodoranty.

vykládám

Kromě toho můžete použít ruční sondu nebo přísavku k odstranění viditelných nečistot z potrubí a použít enzymatický produkt, který pomůže rozložit organický odpad a zabránit zápachu.

Abyste zabránili usazování vodního kamene a ucpání, můžete také nainstalovat systém filtrace odpadních vod, jako je septik nebo čistička odpadních vod, abyste odstranili odpad dříve, než se dostane do vašeho potrubí.

Obecně je důležité být si vědom toho, co vypouštíte do odpadu, a pravidelně přijímat správné postupy čištění, abyste předešli problémům s ucpáním a nepříjemným zápachem.

Zde je návod, jak to opravit během několika sekund

Vyčištění ucpaného odtoku může být složité. Dnes vám nabízíme metodu, kterou používali i naši prarodiče: budete to muset udělat s nařezanou slámou, která je účinná při odstraňování viditelných nečistot z potrubí.

Chcete-li použít tuto metodu, musíte uříznout brčko na délku asi 30 cm a jemně je zatlačit do odtoku a pokusit se dosáhnout ucpání. Poté lze slámu použít k vytlačení nebo vysátí nečistot z potrubí.

Po této fázi lze použít zázračnou přísadu, jako je jedlá soda , v kombinaci s bílým octem. Použití samotné jedlé sody:

Nasypte do odpadu asi 1/2 šálku jedlé sody. Přidejte asi 1/2 šálku vroucí vody . Nechte asi 30 minut odpočinout. Nalijte šálek vroucí vody, abyste odstranili všechny zbytky.

Ucpaný odtok

Použití jedlé sody s bílým octem :

Nalijte 1/2 šálku jedlé sody do odpadu. Přidejte 1/2 šálku bílého octa . Počkejte, až směs přestane šumět, a nechte asi 30 minut odpočívat. Nalijte šálek vroucí vody, abyste odstranili všechny zbytky. V obou případech je vhodné v případě potřeby postup opakovat.

Pokud však ucpání přetrvává, je nejlepší zavolat profesionálního instalatéra, aby nedošlo k poškození potrubí. Ve většině případů však stačí přijmout tuto metodu starých prarodičů.