Jak mít uklizený a čistý dům za 20 minut? Jednoduché, použijte nulovou metodu a zjistíte, že je opravdu účinná. Pojďme zjistit, v čem tato metoda spočívá!

Jste nepořádní a nemáte moc rádi úklid? Pak je pro vás vhodná nulová metoda, která se vám bude hodit k úklidu domu za pouhých 20 minut a udržení pořádku a dokonalosti.

Není to nemožné, stačí dodržovat strategii a vše, co byste normálně dělali za den, zvládnete za pouhých 20 minut. Díky této metodě se i vy naučíte, jak uklidit domácnost, aniž by vám to zabralo celé dny a zbyde vám čas věnovat se svým vášním a jiným aktivitám.

Jaké je tajemství nulové metody? Říká se tomu decluttering, systém, který znamená „zbavit se přebytečných“, neboli udělat dům co nejmenší. V podstatě musíte v domě nechat jen předměty, které opravdu potřebujete, a eliminovat ty, které nepoužíváte.

Úklid tak zvládnete snadněji a rychleji a nebudete ztrácet čas úklidem nadbytečných věcí. Níže se dozvíme, jak vyčistit dům za 20 minut!

podzimní úklid

Ustelete postel a ukliďte pokoj

Postel je první věc, kterou musíte udělat, abyste si doma uklidili . Spuštění v této místnosti vám umožní odstranit většinu věcí, které ji zabírají, a můžete rychle dát své zásuvky do pořádku.

Pokud si každý člen domu ustele vlastní postel, zvládnete to za kratší dobu a můžete se věnovat něčemu jinému. Ať tak či onak , pořádek v ložnici vás bude inspirovat k dalšímu úklidu, protože budete mít pocit, že jste se zbavili těžkopádné činnosti.

Uspořádejte si oblečení

Při ustlávání postele si také začněte sundávat ponožky a oblečení, které zbylo po místnosti. Trička, kalhoty, šaty a i další věci, které možná zůstaly na pohovce, pravděpodobně po dětech, se musí uklidit a vrátit do skříně.

porucha

Oblečení, které není čisté, dejte do koše na prádlo a ve skříni nechte jen čisté. Budete tak mít uklizeno a zbavíte skříň špinavého oblečení . Pokud naopak najdete věci, které jste nějakou dobu nedali a jsou vám k ničemu, dejte je do pytle, abyste je dali do koše.

Odstraňte nepotřebné předměty a očistěte povrchy

Před čištěním povrchů nábytku odstraňte předměty a umístěte je do nádoby . Rychle otřete prach z nábytku pomocí snadno použitelných přípravků a hadříků z mikrovlákna, které přitahují prach a nečistoty.

I v koupelně čistěte vodovodní baterie přípravky proti vodnímu kameni a otřete sklo hadříkem. Použijte vhodný sprej do koupelny a jeden vhodný na čištění v kuchyni.

Opravte věci, které musíte nechat na displeji

Po vyčištění povrchů vraťte zpět předměty, které chcete nechat viditelné, a odstraňte ty, které nechcete mít na nábytku. Stejně postupujte v obývacím pokoji, ložnici, koupelně a dokonce i v kuchyni.

Zbavíte se tak přebytečných předmětů a na nábytku a dalších površích vašeho domova toho zbyde málo , což bude mít za následek vytvoření hlubokého smyslu pro pořádek a čistotu. Pokud budete tyto činnosti provádět pravidelně každý den, budete mít dům uklizený během chvilky a úklid vám zabere jen 20 minut.

A konečně, když provádíte činnosti v kuchyni, můžete se pro úsporu času pustit také do vaření, takže si mezitím můžete připravit nádobí, které si přinesete na stůl k obědu.

Je to dobrý způsob, jak optimalizovat čas a být schopen dělat několik věcí současně s menší spotřebou, než se očekávalo.

Díky této metodě bude váš domov vždy uklizený a čistý a můžete nakupovat, chodit do posilovny a dělat, co chcete. Pro maximální výsledky však provádějte důkladnější čištění jednou týdně !