Mytí špinavého nádobí patří k domácím pracím, které všechny hospodyňky na světě nenávidí, protože to vyžaduje spoustu času a trpělivosti a také mastnoty na loktech, zvláště když máte ten zlozvyk nechávat je hodiny ve dřezu nebo sudé dny.

Často se stává, že to odkládáte, protože nechcete pokračovat nebo na to nemáte čas, ale je to špatně, protože je to každodenní úkol, kterému se bohužel nikdo nevyhne, pokud nemáte myčku.

Mnoho žen má dnes doma myčku, ale ne všechny. Kdo ho má, už se bez něj neobejde, kdo jej nemá, stačí zbystřit a osvojit si triky, které vám umožní mýt nádobí efektivně a efektivně, bez použití příliš velkého množství mycího prostředku nebo ztráty času.

Perfektní triky pro rychlé mytí nádobí bez odpadu

Prostřednictvím těchto triků je možné umýt nádobí používané k obědu či večeři i v přítomnosti hostů, přátel či příbuzných během pár minut, aniž byste se museli v následujících dnech trápit a mít problémy. První věc, kterou musíte udělat, je vyhnout se tomu, abyste je nechali na baterii do druhého dne nebo následujících dnů, protože tímto způsobem nakonec ztrácíte dvakrát tolik času.

mytí a odmašťování nádobí, které zůstalo několik dní špinavé , musíte ve skutečnosti strávit mnoho minut třením ztuženého tuku, což není vůbec pohodlné. Druhým pravidlem, které je třeba respektovat, je nedávat špinavé nádobí do dřezu, na kterém jsou všechny zbytky jídla, protože ucpávají odtok , přitahují šváby, nakonec je to nehygienická praxe.

Základní pravidla pro urychlení mytí nádobí

Při odstraňování zbytků jídla z nádobí je vhodné přejet přes něj ubrousek, aby se odstranilo co nejvíce nečistot, nakonec je vhodné vše namočit do mýdlové vody, pokud možno voda musí být teplá nebo horká. Zatímco u pracího prostředku je lepší zvolit takový s vysokou odmašťovací schopností.

Poté si nasaďte rukavice a teplou vodou začněte drhnout a rychle odstranit mastnotu. Je vhodné začít s křišťálovými skleničkami na víno a vším, co je obzvlášť choulostivé, co by se mohlo uvnitř dřezu rozbít. Po vyčištění se nechají oschnout a přejdeme k hrníčkům, sklenicím a nakonec příborům.

Šetřit vodou a mýdlem je zásadní, zde jsou tipy, jak to udělat správně

Abyste ušetřili co nejvíce vody a mýdla , je vhodné vodu s mycím prostředkem nasbírat do nádoby, abyste ji mohli používat, dokud nedokončíte odmaštění příborů, a poté ji vyměnit za mytí nádobí. Jakmile jsou příbory namydlené, opláchněte je všechny dohromady a poté je osušte.

K mytí nádobí znečištěného mastnotou je vhodné použít přípravek, který dokáže odstranit odolnou mastnotu, jako je Cif, který je silný a voňavý a lze jej použít i v malém množství, přesto poskytuje neuvěřitelné výsledky .

K mytí nádobí naneste několik kapek na houbičku, navlhčete nádobí čistou vodou a dobře třete, dokud nebude povrch hladký a důkladně čistý . Nakonec se pánve umyjí, což trvá mnohem déle, protože se na nich hromadí nečistoty ve velkém množství.

Také v tomto případě je vhodné je namočit horkou vodou a mýdlem, aby se odstranily potraviny přítomné na stěnách. Pokud je na mytí příliš mnoho nádobí, je lepší houbu v polovině práce vyměnit, protože se pomalu ničí a čárka, takže špínu jen tak neodstraní, zvláště ne z hrnců.

Pokud jde o mýdlo na nádobí, můžete použít gelové mýdlo, protože je snazší racionalizovat tím, že se vyhnete plýtvání. Kdo naopak má možnost myčky nádobí, nemůže dělat nic jiného, ​​než zvolit práškový mycí prostředek, vždy se vyhnout plýtvání a snížit množství na minimum.

V obou případech platí, že čím méně použijete, tím lépe, protože splachování velkého množství mýdla znamená spotřebu litrů a litrů vody.