Šití oděvů není absolutně zábavné, vlastně ne všechny ženy to umí, jsou i takové, které nemají manuální dovednosti, a proto se vždy obrátí na profesionální švadlenu, aby rychle vyřešila jakýkoli problém, aniž by riskovala poškození oděvu.

Přestože nám dnes trh poskytuje velké množství oblečení pro každého, existuje někdo, kdo má zvláštní vkus, kdo žádá švadleny, aby ušily personalizované oděvy, a někdy zbytečně utrácejí spoustu peněz.

Stejnou práci, kterou odvádí švadlena, lze udělat i doma za poloviční cenu, 100% se řídit pouze svým vkusem, aniž byste museli doufat, že je profesionál pochopil a nedělá chyby.

Šití oděvů nebylo nikdy jednodušší, zde je to, co dělat

Na první pohled je myšlenka šití oblečení doma děsivá, protože nám dává pocit velmi dlouhého a nudného procesu, který vyžaduje hodně trpělivosti. Ve skutečnosti lze všechny tyto práce dokončit rychle a snadno použitím triku, který má co do činění s Japonskem.

Japonci mají záviděníhodnou obratnost, kterou se chlubí jen málokdo. Následuje japonská metoda, která vám umožní ušít tričko pro dospělé nebo děti během několika sekund, aniž byste utratili pár eur za látku a nit, a to vše bez chyb a nepohodlí.

Učit se znamená mít vždy k dispozici originální oděv v šatníku , aniž byste se museli uchýlit k nakupování v naději, že najdete něco, co vám rozbuší srdce.

Jak ušít oblečení podle vzoru ostatních, které už máte doma

První věc, kterou musíte udělat, je vzít látku a položit ji na rovný povrch a přeložit ji na dvě poloviny, ne přesně na polovinu, ale téměř. Záhyb poslouží k vytvoření předního dílu vpředu i vzadu. Poté umístěte model trička, který budete následovat, navrch, proveďte měření, abyste jej vystřihli, a poté získejte požadované tričko.

Poté začněte označovat ramena, rukáv, obrys trička včetně límečku. Podle japonské metody, abyste košili ušili bez chyby, musíte přidat centimetr a půl na rukávu a rameni a také na krku. Zatímco pro označení crewneck musíte počítat o 3 cm méně.

Při měření délek , tedy délky předního a zadního dílu v tomto případě trička, ale obecně i oblečení, ať už je jakékoli, je třeba počítat se 3 centimetry navíc . Po dokončení se košile sešije, přední, zadní a límeček pomocí šicího stroje.

Tipy na úspěch

Je vhodné dávat pozor na dobré zapínání po stranách, aby se košile neroztrhla a pak přecházíme do posledních detailů, takže jdeme šít límeček. Můžete si vybrat jakýkoli vzor jak na triko, tak na samotný límeček, který může připomínat stejný vzor jako tričko, ale také se může rozbít a dodat šatům barvu a živost. 

Aby nedošlo k chybám, je vhodné látku žehlit mezi jednou fází a další. V Japonsku existuje technika, která nepřipouští chyby jakéhokoli druhu, je to aplikace stehu Sashiko, který je velmi blízko stehu stehu a je vyroben rychlou technikou stehu.

Steh lze provádět na jakémkoliv typu tkaniny, jak na lnu, tak na směsovém lnu, na bavlně nebo na látkách rostlinného původu. Doporučuje se použít na minimalistické vzory, nebo na jednobarevné látky. Musí být použita specifická monochromatická nit, která zdůrazňuje kontrast mezi barvami a díky níž je konečný výsledek jedinečný.