Termosky jsou záchranou pro všechny, kteří chodí do práce (ne do kanceláře), kteří se bez kávy neobejdou, protože ji rádi pijí v kteroukoli denní dobu a nemají k dispozici stroj ani sporák, aby si ji mohli připravit když potřebují, chtějí.

Už žádná páchnoucí termoska

Bohužel termosky, jako všechno, mají své výhody i nevýhody. Čím víc je používáte, tím víc smrdí. Nedá se to popřít: zbavit se vůně kávy a jejích skvrn je opravdu těžké, v některých případech nemožné.

Je to nepříjemnost, se kterou se každý alespoň jednou v životě setkal a na kterou se bohužel zdá, že neexistuje žádná náprava.

Zbavit se vůně kávy je obtížné, ale ne nemožné, zde je co a jak na to

Každý, kdo se nedokáže zbavit zápachu kávy a termosku řádně vyčistit, aby byla opět jako nová, se rozhodne koupit novou a problém jednou provždy vyřešit. Ve skutečnosti je řešení jiné, nevyplatí se kupovat novou termosku, protože dříve nebo později se ocitnete ve stejné situaci.

Co musíte udělat, je získat informace a použít triky, které vám mohou poskytnout velké uspokojení bez nákladů, může to vypadat divně, ale je jich mnoho a všechny fungují.

Levný a nenákladný trik na čištění termosky a odstranění zápachu

Využití levného, ​​velmi jednoduchého triku znamená mít možnost používat zásobník na kávu bez problémů a bez nepříjemných pachů ještě dlouhou dobu, ušetřit spoustu peněz, tak proč to nezkusit? Na druhou stranu všichni milujeme cítit dobrou vůni čerstvě uvařené kávy vycházející z termosky, spíše než zápach staré kávy.

Takže první věc, kterou musíte udělat, je vyčistit nádobu vnitřně, k tomu je lepší nepoužívat normální houbu a saponát. Je vhodné koupit vhodný kartáč, který dokáže proniknout hluboko, aby odstranil kávu a odolné skvrny, poté trochu saponátu a nakonec je důležité dobře vydrhnout.

Jakmile je termoska hotová, mohla by být již považována za čistou , ale pokud chcete dosáhnout 100% dobrého výsledku, je vhodné ji řádně vyčistit pomocí následujícího triku. Naplňte třetinu termosky horkou vodou, do které přidejte lžíci bikarbonátu . Poté nádobou jemně zatřeste. Nakonec musí příprava vydržet celou noc a následující den bude vůně kávy úplně pryč.

Které části termosky shromažďují nečistoty a zápach

I když můžeme být všichni přesvědčeni a jisti, že právě stěny termosky voní kávou, je důležité vědět, že často je to víko, které vůni přímo zadržuje. Těsnění zasahuje, aby situaci zhoršilo . To jsou dvě části, které se musí důkladně ošetřit a vyčistit, aby byla termoska opravdu čistá i proto, že by se uvnitř mohla časem vytvořit i plíseň.

Takže každé praní musí být provedeno vždy správně, aby se odstranily pachy, skvrny a jakákoli plíseň. Aby bylo vše dobře umyto, nejprve je třeba odstranit spoj, poté řádně namydlit uzávěr a těsnění roztokem z vody a saponátu a nakonec nechat uschnout. Tato fáze je nezbytná, protože by neměla zůstat žádná stopa vody.

Jak zajistit úplné a optimální vysušení termosky

Jako alternativu k houbě můžete použít starý zubní kartáček, který vám umožní dobře vydrhnout jak vnitřek, tak těsnění termosky, aniž byste zanechali stopu kávy, ani sebemenší. Nakonec posledním krokem k rozloučení s vůní kávy je sušení termosky na slunci.

Každý, kdo suší ručně normální utěrkou, místo toho nejlepší sušení musí probíhat na slunci, které dosáhne prakticky všude a mezitím odstraní skvrny a pachy. Právě odhalený trik by měl být aplikován prakticky na jakýkoli typ nádoby.

Slunce je nejlepším řešením v jakékoli oblasti, například při praní prádla v přítomnosti odolných skvrn. Skvrny od krve například  nezmizí žádným pracím prostředkem, zmizí pověšením oděvů na slunci.