Jste si jisti, že znáte své nařízení o kondominiu? Buďte opatrní, protože byste mohli riskovat vysoké pokuty.

Život v kondominiu není nikdy příliš snadný. Soused, který neustále křičí, ten, kdo poslouchá televizi nebo příliš nahlas, nebo soused, který miluje hlasitou hudbu. Existuje mnoho případů, kdy je člověk rušen nebo rušen okolím. V kondominiu je však povinné respektovat předpisy o kondominiu, aby nedošlo k poškození sousedů a především nehrozily vysoké pokuty.

Pravidla občanského soužití v kondominiu

Zdá se to absurdní, přesto si mnoho lidí neuvědomuje, že v určitých obdobích je přísně zakázáno provozovat hlučné činnosti, které by mohly rušit okolí. každý, kdo se alespoň jednou v životě ocitl se sousedem, který miluje hudbu v kteroukoli denní nebo noční dobu, nebo s někým, kdo provádí prořezávání nebo sekání trávníku brzy ráno nebo brzy odpoledne. Vězte, že pokud nebudete respektovat časy uvedené ve vašem jízdním řádu kondominia, může vám být udělena vysoká pokuta .

Je samozřejmé, že každé kondominium má své vnitřní předpisy, které by bylo dobré znát, abychom věděli, kdy a jaké činnosti jsou povoleny.

Obecně platí, že v pravidlech kondominia existuje zvláštní pravidlo upravující hlučné chování . Obvykle tento článek specifikuje zákaz rušení okolí v době denního a nočního klidu, tedy mezi 13:00 a 16:00 a od 23:00 do 8:00 následujícího rána.

Hluční sousedé

V těchto časových úsecích, které se mohou mírně lišit podle vnitřních předpisů kondominia, musí být zvuky nebo ruchy sníženy na minimum, aby nerušily klid ostatních nájemníků , ať už z důvodu rekonstrukcí nebo pocházejících z hudebních nástrojů nebo stereo.

Některé předpisy jsou ještě přísnější, protože přísně zakazují provozování některých činností.

Stereo doma: pravidla a tresty

Zpravidla spočívá v dobrých mravech lidí a v úctě k ostatním, aby se nerušilo okolí v nevhodný čas . Vše samozřejmě záleží na jednotlivých nájemnících. Pokud se například jednou za čas rozhodnete uspořádat večírek a předpokládá se, že budete zvlášť pozdě, mohlo by být dobré upozornit sousedy a předem se omluvit v případě hluku až do pozdních večerních hodin. Varování lidí předem určitě způsobí, že se v případě rakety budou cítit méně podráždění.

To vás však neopravňuje překračovat povolené časy a především to nezaručuje vaši bezpečnost.

Porušení nařízení o kondominiu

Mezi nejotravnější zvuky pro sousedy patří ty, které vycházejí z cizích sterea. Také díky stále výkonnějším stereosystémům má zvuk tendenci dunět a procházet stěnami. Právě z tohoto důvodu vás poslech hudby v nevhodný čas bez použití sluchátek může dostat do problémů.

V případě porušení nařízení, jsou-li stížnosti byť jen jednoho souseda, mohou být přizvány k zásahu příslušné orgány a potvrzením skutečnosti mohou uložit pokutu až do výše 500 eur .