Víte, jak mít super bujnou orchidej? Tuto metodu využívají i školkaři a je zcela přirozená. Zde je to, co musíte udělat.

Bujná orchidej

Orchideje jsou velmi rozšířené rostliny a v přírodě jich existuje více než 25 000 druhů . Dnes je snadno najdeme v domácnostech každého, vzhledem k tomu, že se přizpůsobili klimatu, ale předtím byly považovány za elitní rostliny. I jejich pěstování je velmi jednoduché, drobnými triky docílíte toho, aby vždy kvetly a dokonce i jednoduchým trikem.

orchidej - tipy na její pěstování

Než se však podíváme na konkrétní trik, který používají i školkaři, aby měli bujné orchideje, podívejme se, jaká jsou základní opatření, která by se nikdy neměla přeskočit. Ve skutečnosti, jak jsme již řekli, ke zdravé orchideji stačí velmi málo a její nádherné květy můžete obdivovat měsíce a měsíce.

První věcí je najít ideální teplotu pro orchidej. Ve skutečnosti nesmí dojít k náhlým změnám teploty a je třeba se vyvarovat mrazu. Nikdy jej neuchovávejte v blízkosti radiátorů nebo oken, která pravidelně otevíráte. Pak také dávejte pozor na pobyt na slunci, rostlina nesmí být nikdy přímo zasažena sluncem, jinak by mohly být zasaženy listy a květy.

orchidej - zde je návod, jak ji mít vždy bujnou

Dalším důležitým faktorem je závlaha . To musí být časté, ale ne hojné. Chcete-li ji však zalévat co nejlépe, ideální by bylo ponořit ji do nádoby s vodou asi na půl hodiny. Tímto způsobem rostlina absorbuje potřebnou vodu. Stručně řečeno, toto je několik malých obecných tipů, ale pojďme se nyní podívat na tajemství, jak to mít super bujný.

Orchidej: tajemství, jak ji mít vždy bujnou

Právě jsme viděli, jaké jsou základní rady a pravidla, jak nenechat orchidej zemřít a nechat ji kvést několik měsíců. Ale neviděli jsme další důležitý aspekt, kterým je oplodnění . Podíváme se, jak si ho vyrobit doma se surovinou, kterou mnoho lidí jí právě v zimě.

bujné orchideje

Hovoříme o skořápkách ořechů, které mají mnoho živin, které jsou vynikající pro rostliny, a proto se výborně hodí jako hnojivo . Ovlivňují růst a vývoj rostlin a také obnovují poškozenou rostlinnou tkáň. Kromě toho můžete také použít skořápky místo keramzitu pro zlepšení odvodnění rostliny.

Pojďme se ale podívat, jak vyrobit hnojivo se skořápkami ořechů. Stačí vzít skořápky asi 20 vlašských ořechů a dát je do hrnce. Podlijeme je 1 l vody, vše dáme na oheň a přiklopené pokličkou vaříme asi 20 minut . Uvidíte, že se vytvoří jakýsi olej.

ořechové skořápky v rostlinách

Po uplynutí doby můžete oheň uhasit a nechat vychladnout . Po vychladnutí můžete směs přefiltrovat a oddělit skořápky od tekutiny . Získáte tmavou vodu, kterou nemusíte používat samostatně. Ve skutečnosti bude muset být zředěn vodou . Poměr je jeden díl ořechového roztoku ke dvěma dílům vody.

V tomto okamžiku je vaše hnojivo pro rostliny připraveno a můžete jej nalít pod kořen, aniž byste se dotkli listů . Díky vláknům, aminokyselinám, alkaloidům, organickým kyselinám a bílkovinám obsaženým ve skořápkách ořechů budou vaše orchideje mnohem bujnější a vy budete ohromeni.