Zde je velmi silné hnojivo, které můžete použít k tomu, aby květiny na vaší zahradě krásně rostly.

Velmi silné hnojivo

Nejlepší řešení, jak vyživit vaše květiny , aby rostly vysoké a silné, nikdo nečekal, že to bude fungovat tímto způsobem. Stačí ingredience, kterou najdete přímo u vás doma, k vyřešení vážného problému, který už jistě nějakou dobu svírá vaši zahradu.

Protože květiny ve vaší zahradě jsou nudné

Udržet květiny v dokonalém zdraví může být obtížné. Jedním z důvodů, proč k tomu dochází, je nedostatek světla . Květiny potřebují ke svému růstu dostatečné množství světla. Pokud nemají dostatek, mohou zmatnit a zežloutnout.

Potřebují také přiměřenou úroveň vlhkosti , aby rostly a udržovaly si svou krásu. Příliš mnoho vlhkosti může způsobit plísně a plísně, zatímco příliš málo může způsobit sucho.

Většina z nich potřebuje k růstu a udržení své krásy specifické teploty. Příliš vysoké nebo příliš nízké teploty mohou způsobit vysušení a odumření květů. Aby se jim dařilo, potřebují dostatečný přísun živin, jinak zeslábnou a zežloutnou.

Květiny

Škůdci a choroby mohou způsobit poškození květin, takže jsou slabé a méně atraktivní. Je důležité identifikovat a řešit problémy včas. Nesprávná péče může také způsobit úhyn květů, jako je nadměrné nebo nedostatečné zalévání, přílišné vystavení slunci nebo větru, nadměrné prořezávání nebo nedostatečné hnojení.

A právě s ohledem na hnojivo jsme se dnes rozhodli vám ukázat, jak si ho vytvořit přímo doma, jednoduše s jídlem, které máme všichni v kuchyni a jíme každý týden.

Stačí hrst a vytvoříte přírodní hnojivo

Pokud se s tímto problémem se svou zahradou potýkáte i vy, zveme vás k experimentu s vytvořením přírodního hnojiva, které vás jistě nezklame.

Stačí použít hrst potraviny, kterou určitě máte doma. Řeč je o vejcích a zejména jejich skořápkách.

Vaječné skořápky obsahují především vápník a bílkoviny. První jmenovaný je nezbytným minerálem pro zdravé kosti a zuby, zatímco druhý je důležitý pro růst a opravu tkání. Kromě toho mohou vaječné skořápky obsahovat malé množství dalších minerálů, jako je fosfor, hořčík a draslík.

Vaječné skořápky

Vaječné skořápky jsou také zdrojem živin, jako jsou vitamíny B a vitamín D. Je však třeba mít na paměti, že vaječné skořápky mohou obsahovat potenciálně nebezpečné bakterie, jako je Salmonella: z tohoto důvodu je před použitím doporučujeme uvařit.

Chcete-li vytvořit přírodní hnojivo se skořápkami, stačí je rozdrtit a namočit do horké vody . Nechte vše odpočinout a potom stejnou vodou zalévejte rostlinu. Během chvilky si všimnete, jak se její květy proberou k životu a že budou tak silné a barevné jako nikdy předtím.