Zde vám ukážeme neuvěřitelnou a nízkonákladovou metodu, jak získat zářivě čisté utěrky, aniž byste je museli vkládat do pračky.

Špinavé utěrky

Jsou vaše kuchyňské utěrky opravdu špinavé a páchnou jako čert? Vždy je dáváte do pračky, ale rádi byste našli alternativní řešení? Dnes vám ukážeme metodu, která vám umožní získat čisté utěrky za 5 minut .

Velmi špinavé utěrky, jak zabránit jejich zápachu

Jedním z hlavních problémů kuchyní je často zapáchající zápach. Někdy pocházejí z nádobí , které používáme a které usnadňuje život v kuchyni. Jedním z těchto nezbytných doplňků je určitě utěrka, která však často vydává nepříjemný zápach.

Proto, aby kuchyňské utěrky příliš nezapáchaly a nezačaly nás nutit kupovat nové, je důležité je pravidelně a správně prát. Zde je několik tipů, jak se vyhnout zápachu:

 1. Používejte pouze utěrky pro specifické účely. Jednu utěrku používejte například pouze k čištění pracovní desky v kuchyni a druhou pouze k sušení nádobí.
 2. Utěrku vyperte po každém použití. Pokud jsou jen lehce znečištěné, můžete je opláchnout pod teplou vodou a poté nechat uschnout na vzduchu. Pokud jsou hodně znečištěné, vyperte je v pračce se saponátem a horkou vodou.
 3. Použijte dezinfekci. Pokud utěrka vydává silný zápach, přidejte do máchacího cyklu půl šálku bělidla nebo šálek bílého octa.
 4. Utěrky dobře osušte. Po umytí se před uložením ujistěte, že jsou zcela suché.
 5. Pravidelně vyměňujte utěrky. Pokud je utěrka velmi stará a nelze ji vyčistit, je nejlepší ji vyměnit za novou.
Utěrky

Dodržováním těchto tipů můžete zabránit tomu, aby vaše kuchyňská utěrka příliš páchla. Často však může být aplikace těchto metod velmi nákladná a nejsou udržitelné pro ty, kteří nemají mnoho času věnovat se domácí péči.

Proto vám níže ukážeme prostředek, který vám umožní vyčistit kuchyňské prostírání za pouhých 5 minut.

Jak je vyčistit za 5 minut bez pračky

Nápravou, která vám umožní je vždy vyčistit a dezinfikovat, je uvařit je ve vodě . Dále budete muset přidat přísadu, kterou určitě máte doma, jedlou sodu. Zde je vše, co musíte udělat:

 1. Vložte čisté utěrky do velkého hrnce.
 2. Naplňte hrnec horkou vodou, dokud nebudou utěrky zakryté.
 3. Do vody přidejte 1/2 šálku jedlé sody.
 4. Dejte hrnec na oheň a přiveďte vodu k varu.
 5. Nechte utěrky vařit 30 minut.
 6. Odstraňte hrnec z ohně a nechte utěrky ve vodě alespoň hodinu.
 7. Osušte utěrky a rozložte je.
Hydrogenuhličitan sodný

Během varu můžete přidat i pár kapek oblíbeného esenciálního oleje, aby voněly.

Doporučujeme vám, abyste své prostírání vždy čistili jedlou sodou, protože je to přírodní čistič , který pomáhá odstraňovat nečistoty a pachy z tkanin. Navíc je šetrný k tkaninám a nepoškozuje vlákna, takže je skvělou volbou pro drhnutí kuchyňských utěrek.