Toaleta je ze své podstaty místem určeným k přijímání a zmizení našeho organického odpadu z našeho “dohledu”.

WC, nebezpečná chyba

Při tom všem by něco z nich mohlo zůstat ve vzduchu, a to nejen při neopatrnosti, a nakonec si zničíme plíce.

Pozor na toaletu

Věnování pozornosti toaletě nás zdaleka neznamená zlověstné varování , ale chrání nás před problémy s plícemi.

Existují každodenní gesta, která děláme automaticky , ze zvyku, ale některá z nich může být potřeba upravit, jako například NESKLOUPENÍ víka toalety před a NE PO spláchnutí toalety .

Je to proto, že atomizace ve vodě, její vířivý pohyb, než zmizí v odpadu, uvolňuje do vzduchu mikročástice , které se nakonec usadí kdekoli v okruhu 1 metru nebo dokonce 1 a půl metru.

otevřená toaleta

Dorazit se usadit i na ten váš a na kartáček vašich blízkých, a nejen to, i na ručníky, štětce nebo štětce na make-up.

Zdá se více než zřejmé, že nikdo by nechtěl používat předměty kontaminované zbytky fekálií, ať už jsou naše nebo členů rodiny.

Tímto aspektem odvozeným od splachování toalety se zabývali i někteří vědci, kteří kontrolovali veřejné toalety.

Patogeny

Na univerzitě v Coloradu byli schopni ukázat, jak se drobné kapičky vody ze splachování záchodu šíří vzduchem rychlostí 2 metry za sekundu.

Nehygienické aerosoly v koupelnách

To, čemu se říká „ aerosolové vlečky “, je schopné šířit patogeny z našeho vlastního i cizího lidského odpadu. Tato expozice se stává zvláště kritickou při vystavení veřejným lázním kvůli možným nakažlivým chorobám.

Ve skutečnosti byly analyzovány například veřejné toalety v nákupních centrech. V tomto případě byly silné vzhůru směřující proudy vzduchu analyzovány lasery.

Ruční akce flush

Jak odborníci z oboru očekávali, že uvidí velké množství částic, byli stejně ohromeni silou paprsku, který tyto kapičky vody vyvrhuje z pohárku.

To jsou velmi důležité údaje pro navrhování řešení pro snížení tvorby aerosolových oblaků a toho, jak jsou schopny šířit nemoci.

V částicích, které obsahují patogeny, není nouze o přenašeče některých lidských onemocnění.

Dokonce i ta nejmenší částice ve vzduchu může vystavit lidi onemocněním dýchacích cest.

Zejména ty větší, které se rychle přenášejí na povrchy, přenášejí střevní onemocnění, jako je norovirus, pouhým kontaktem s rukama a ústy.

Toaleta se sníženým záchodovým prkýnkem

Zřejmým nástrojem ke snížení šíření je uzavření sedadla před vysypáním.

Rozdíl je v tom, že vzhledem k tomu, že toalety na veřejných místech často nemají víka, mohou být velmi užitečné ventilační nebo UV sterilizační zařízení.