Pokud váš televizor zobrazí zprávu „No Signal“, nemějte obavy. Můžete to opravit v několika jednoduchých krocích, zde je návod.

Nehlásí váš televizor i přes změnu dekodéru nebo televizoru žádný signál ? Po přechodu na nový digitální terestriální systém by to mohlo být zcela normální. Nebojte se, je třeba dodržet jednoduché kroky, abyste se vrátili k zobrazení všech sítí jako dříve.

Přechod na nový digitální terestriální systém

V posledních dnech došlo k přechodu na nový digitální terestriální systém. Není se čeho bát, pokud nevlastníte příliš starý televizor . Již dávno se očekávalo, že je mnoho Italů, kteří to již napravili zakoupením nových zařízení kompatibilních s novými přenosovými parametry, aby mohli bez problémů pokračovat ve sledování televize. V podstatě všichni přešli na vysoké rozlišení a staré nekompatibilní televizory neumí správně přenášet obraz, proto zastaraly.

Na starých televizorech není signál

Již nekompatibilní televizory byly proto nahrazeny novými, novějšími televizory , a to i díky bonusu poskytovanému

vláda na nákup nových televizorů. Nebylo však nezbytně nutné televizor měnit, ve skutečnosti mnozí raději koupili dekodér pro připojení k televizoru, který byl kompatibilní s novými standardy, a starou televizi si ponechali.

Navzdory změnám existuje mnoho lidí, kteří se setkali s problémy se správným příjmem signálu . Pokud se objeví nápis „žádný signál“, nemějte obavy, protože jde o problém, který lze snadno vyřešit konfigurací systému. Podívejme se, jak postupovat, abyste mohli pokračovat ve sledování televize.

Žádná signální zpráva

Ačkoli mnoho lidí opravdu spěchalo, aby změnili svou televizi, zjišťují, že si své televizní pořady nemohou užít tak, jak doufali. Ve skutečnosti se mnozí ocitají s trvalou zprávou „absence signálu“. Zdá se, že problém mají většinou ti, kteří vlastní dekodér, ale nebojte se, protože jak již bylo řečeno, není to chyba špatného nákupu, ale je to jen otázka konfigurace.

Tak co dělat? Kroky, které je třeba dodržovat, jsou opravdu jednoduché a nevyžadují žádné speciální dovednosti nebo znalosti.

Problémy s digitálním pozemním vysíláním

Prvním krokem je připojení anténního kabelu k dekodéru do vyhrazeného portu popsaného jako „kabel antény“ a poté pokračujte zapnutím televizoru. V tomto okamžiku je nutné připojit televizor k dekodéru . Můžete to udělat pomocí kabelu HDMI nebo zásuvky Scart, podle toho, jaký má váš model.

Nyní stačí počkat, až se objeví nepříjemné psaní “absence signálu”. Pokud byly kabely správně připojeny, můžete pokračovat v konfiguraci pomocí dálkového ovladače . Stisknutím tlačítka označeného „input“ vyvoláte nabídku, která vám umožní vybrat si zdroj, ze kterého budete energii čerpat. V závislosti na typu připojení si budete muset vybrat mezi HDMI nebo scartem. Tímto způsobem bude vytvořeno spojení mezi televizorem a dekodérem a oba nástroje spolu budou moci komunikovat . Pokud jste postupovali správně, neměli byste mít žádné problémy se sledováním televizoru.

Nastavení TV

Pokud problém přetrvává a nápis „žádný signál“ je stále na svém místě, může se jednat o problém se zdrojem . V tomto případě je nejlepším způsobem, jak to vyřešit, požádat o zásah technika, který po identifikaci bude jednat přímo s problémem .