Všichni farmáři se alespoň jednou v životě ocitli v situaci, kdy se museli vypořádat s klasickým krtkem, který se dost otravným a nebezpečným způsobem vloupe do zahrad a na pozemky a někdy zničí i úrodu.

Zbavit se krtka

Navzdory možným a představitelným opatřením, pokud budou i nadále zamořovat půdu a ničit vše, co je přítomno, zbývá jen hledat správnou metodu, jak je odstranit.

Je třeba vědět, že je přitahují odpadky, zbytky jídla , zápach, a to jak ze suchých, tak i vlhkých půd.

Takže první věc, kterou je třeba udělat pro vyřešení problému, je odstranit vše, co je může přitahovat, a poté umístit pasti, které umožňují jejich odstranění jednou provždy.

Jak se zbavit krtků? Metoda udělej si sám

Na trhu jsou různé typy pastí, ty s harpunou a ty s nůžkami, které jsou umístěny přímo v tunelech jejich výkopů, dokonce i na výstupu. Bohužel krtci jsou tímto způsobem většinou zraněni nebo dokonce zabiti. Pokud se tedy nechcete uchýlit k tomuto drastickému řešení, můžete přistoupit k vytvoření nástrojů, které je děsí.

Nebo si je můžete adoptovat, aby zabili žížaly, parazity a hmyz, který napadá rostliny a který se někdy ukáže být ještě nebezpečnější. 

Jak postavit kutilskou past, aby se krtci nedostali do vašeho pozemku, aniž byste jim ublížili?

Chcete-li postavit vlastní past na odhánění krtků, aniž byste jim ublížili, musíte mít trochu šikovnosti a poté postupovat pomocí dřevěné desky o šířce 10 cm, dlouhé alespoň 2 metry, na kterou je třeba vyvrtat 30 cm otvor.

Na něj je upevněna cihla a potrubí o délce 80 cm, kde je třeba udělat otvory. Pak potřebujete držák o délce 27 cm, i zde musíte udělat dva otvory, které vám umožní uvázat první dlouhou trubku. Dále potřebujete 40 cm dlouhou konzolu a desku, kterou může být jednoduše dnes používaný brusný kotouč, na kterém jsou vytvořeny dva horní otvory, kterými musí projít lano, a dva spodní otvory, na které se připevní šroub .

Potom vezměte 35 cm drát a 5 ocelových tyčí, ke kterým přišroubujte elektrody. Kovovými díly připevníme prkno k zemi tak, aby zůstalo nehybné poblíž místa, kde si krtek vybudoval svůj tunel, poté vykopeme mělkou díru těsně před tunelem našeho kamaráda. 

Jak past funguje a jak vyděsí bezmocného mazlíčka

Hroty jsou umístěny uvnitř a padají přímo do pelíšku (potřebujete všech pět). Poté se dřevěná konzola umístí přímo před díru tak, že jakmile se zvíře pokusí dostat ven, nedobrovolně se dotkne disku, což způsobí, že konzola sestoupí s dřevěnou cihlou a vyplaší ji .

Toto zařízení krtky nejen udrží mimo, ale také nám dá vědět, zda jsou stále kolem země. Past lze znovu použít, takže jakmile se vám podaří uprchnout prvního krtka s jistotou, že se již nevrátí do svého doupěte, můžete ji přesunout do jiných částí, do jiných oblastí země, dokud nebude zcela volná. od nechtěných hostů.

Jiné způsoby, jak zahnat krtky

Alternativně lze podél země nebo poblíž otvorů položit hadřík namočený v česneku, cibuli, naftalínových kuličkách nebo benzínu, kávové sedlině nebo ricinovém oleji. Tyto produkty okamžitě vyženou domácí mazlíčky z našeho pozemku během několika sekund.

Pokud nemáte k dispozici výše uvedené produkty, můžete zkusit zasadit rostlinu proti krtkům, která vždy funguje. Toto je katapuzia euphorbia, která produkuje mléčnou tekutinu , která má velmi silný zápach, který je tak nepříjemný nejen pro krtky.

Pokud nechcete ztrácet čas stavbou pasti ad hoc nebo nemáte manuální zručnost, můžete po celé zahradě nainstalovat drátěné pletivo umístěné alespoň metr hluboko. Fungují na 100%. Doporučuje se vyhnout se používání chemikálií nebo jedových tablet, které nejen způsobí smrt zvířete, ale také kontaminují zahradu.