Proč kupovat GMO potraviny, když si můžete vyrobit čerstvé, zdravé potraviny na svém vlastním dvorku?

Pěstování vlastních potravin je v dnešní době v módě. Jsou pro to dva dobré důvody: budete mít potraviny bez pesticidů a ušetříte spoustu peněz. Stále více lidí si to uvědomuje a nahrazují dekorativní květiny ve svých zahradách bio ovocem a zeleninou.

Pro začátek však budete potřebovat několik tipů, takže zde nabízíme pomoc s výsadbou vašeho úplně prvního ananasu. S svědomitou péčí z něj může vyrůst nádherný strom a plodit sladké plody.

Za prvé, zde jsou některá fakta, která byste měli vědět, než zasadíte ananas:

  1. Ananas je bromélie, a proto nikdy nemá semena.
  2. Ananas nepotřebuje moc vody, takže to nepřehánějte, přežije i malé množství vody.
  3. Ananas můžete pěstovat v teplém slunečném klimatu, ale dobře roste i ve stínu.
  4. Protože ananas nemá velké kořeny, nepotřebuje mnoho kvalitní zeminy, což je ekonomické i pro vás.
  5. Ananas potřebuje mírně kyselou půdu, kterou už většina zahrad má, takže do květináče, kam se chystáte dát ananas, můžete jednoduše použít zeminu ze své zahrady.

Zde je to, co potřebujete k pěstování ananasu:

  • ananas (bez ohledu na velikost)
  • malá skleněná nádoba s vodou
  • květináč
  • zalévací zemina

Instrukce:

Krok 1: Kupte si pěkný zralý ananas. Ujistěte se, že je váš ananas zdravý a nemá na své silné, drsné slupce žádná měkká místa. Doporučuje se koupit bio ananas, aby váš první doma pěstovaný ananas byl také bio.

Krok 2: Ovoce opláchněte a poté je položte bokem na prkénko.

Krok 3: Odřízněte horní část s listy (nebo korunou) spolu s asi 2,5 až 5 cm žluté dužiny. Nechte věnec pár dní schnout na slunci. Takže byste měli odstranit vnější tvrdé listy a ponechat vnitřní. Věnec dejte do malé skleněné nádoby s asi 1 cm čisté vody tak, aby dno bylo ponořené ve vodě a listy přitom plavaly nad vodní hladinou.

ananas 3

Krok 4: Skleněnou nádobu umístěte na slunné místo, k oknu nebo venku na zahradě po dobu alespoň 2 týdnů. Vyměňte vodu každé 2 nebo 3 dny.

Fáze 5: Během čtrnácti dnů koruna vytvoří kořeny a bude připravena k výsadbě; připravte si vhodný květináč se zeminou a zasaďte.

Rostlinu byste měli zalévat jen tolik, aby byla půda vlhká. Doporučuje se vystavovat ho slunci alespoň 6 hodin denně, poté jej po zbytek dne nechat uvnitř nebo ve stínu.

V této nádobě můžete svůj ananas uchovávat asi rok. Když květináč přeroste, můžete ho přesadit do většího květináče nebo zasadit přímo do vaší zahrady.

Můžete očekávat, že budete mít svůj první ananas za 12 měsíců nebo ještě dříve!