Chcete-li do svého domova přilákat bohatství a prosperitu: vložte jednu z těchto rostlin do svého domova

Chcete-li do svého domova přilákat bohatství a prosperitu: vložte jednu z těchto rostlin do svého domova

Pokud hledáte, jak do svého domova přilákat peníze a hojnost, řešením mohou být pokojové rostliny. Ve skutečnosti se nepoužívají pouze k ozdobení vašeho interiéru. Podle čínského Feng Shui jsou některé rostliny známé svou schopností odhánět špatnou energii a přinášet do domova prosperitu a štěstí. Objevte tyto šťastné rostliny, které k vám přitáhnou peníze a prosperitu.

Pokojové rostliny jsou skutečným dekorativním přínosem pro váš domov. O některých rostlinách se říká, že jsou ideální pro harmonizaci vašeho interiéru a čištění okolního vzduchu, aby přitahovaly peníze a hojnost. Tyto 4 rostliny jsou podle Feng Shui opravdovým talismanem pro štěstí.

Co je Feng Shui?

Znáte Feng Shui? Je to prastará čínská praxe, která přitahuje stále více lidí hledajících klid. Tajemství asijské pohody každého fascinuje.. že?

Čtěte také: Plevel na terase nebo zahradě? Chytrý trik zahradníků, jak je okamžitě odstranit

Feng Shui je směsí přesvědčení, tradic, zdravého rozumu a věštění. Stručně řečeno, domnívá se, že abychom mohli žít v harmonii s naším prostředím, musí energie proudit vesmírem plynule. A to může pomoci najít rovnováhu v různých aspektech života.

Chcete-li mít doma dobrou praxi Feng Shui, je nutné dodržovat určitá pravidla uspořádání místností. To pomáhá navazovat harmonické vztahy, udržovat dobré zdraví a přitahovat prosperitu do domova. Pokud se ale nebudete řídit pravidly, můžete si přitáhnout neštěstí a trpět tragickými následky, které to s sebou nese.

Abyste to udělali dobře, musíte vzít v úvahu 5 elementů: dřevo, oheň, zemi, kov a vodu a najít rovnováhu mezi silou Jin a silou Jang. Každá místnost v domě má svou vlastní symboliku a musí být uspořádána určitým způsobem. Orientace nábytku, přítomnost či nepřítomnost určitých předmětů, zelené rostliny, volba barvy, to vše má vliv na cirkulaci energií. Pokud dodržíme všechna tato pravidla, můžeme si být jisti, že budeme mít doma dobré Feng Shui.

Jaké jsou 4 šťastné pokojové rostliny, které přitahují prosperitu a peníze do domu?

Tyto 4 rostliny jsou v tradici Feng Shui známé tím, že přinášejí štěstí a přinášejí peníze a bohatství do domu.

Tropický africký dračí strom přitahovat prosperitu

Dracaena

Dracéna, nazývaná také dračí strom, je okrasná rostlina vyznačující se klenutými a kopinatými listy. Původem z tropické Afriky nebo Asie je dračí strom odolná rostlina, nenáročná na údržbu. Kromě svého estetického vzhledu je tato rostlina známá  svými vlastnostmi snižujícími znečištění. Absorbuje toxiny, jako je formaldehyd, xylen, trichlorethylen a benzen. Dračí strom je také známý tím, že přináší blahobyt, zejména díky své odolnosti a dlouhé životnosti. Dracaena fragrans je ve skutečnosti jednou z nejoblíbenějších rostlin při hledání štěstí, podle Feng Shui. S odkazem na toto tisícileté umění čínského původu by tato rostlina měla být umístěna uvnitř, orientována na severovýchod, aby se podpořila hojnost.
Nemáte zelený palec? Nebojte se, tato rostlina je nenáročná na pěstování. Dračí strom nepotřebuje pravidelnou zálivku, protože hromadí vlhkost v kmeni. Kromě toho tato rostlina nemá ráda příliš vlhkou půdu. Vyvarujte se také vystavení dračího stromu přímému slunečnímu záření. Na druhou stranu preferuje dobře osvětlená stanoviště, chráněná před přímým slunečním zářením.

Rostlina feng shui, která přitahuje peníze: rue officinalis

oficiální ulice

Rue officinalis nebo fetid je vytrvalý listnatý keř se stálezelenými listy. Tato rostlina se vyznačuje silným zápachem, který někteří mohou ocenit a jiní zlehčovat. Při vaření s jinými bylinami se tato rostlina používá také v homeopatii, zejména k úlevě od problémů s klouby. Kromě svých vlastností je tento keř také známý tím, že přináší do domu prosperitu, štěstí a peníze. Rue officinalis se snadno udržuje. Vyžaduje málo vody a nevyžaduje hnojivo. Na jaře bude stačit trocha kompostu. Tato rostlina je odolná, nepodléhá útokům parazitů ani škůdců. Na druhou stranu mokrá zima by mohla poškodit její listy. Rue officinalis, přestože je rustikální, nepodporuje vlhké zimy. Snese chlad až -15°C, ale pozor na vlhkost!

Co dát do domu, aby přineslo štěstí: fittonia

Fittonia

Tato vytrvalá okrasná rostlina pocházející z Jižní Ameriky se vyznačuje dekorativním olistěním,  ale také energií, kterou přenáší. Feng Shui přisuzuje fittonii pozitivní energii. Jeho hladké, tvarované listy znamenají, že rostlinou proudí energie jin. Je to přátelská a kreativní energie. Fittonia má také zvláštnost přitahovat bohatství do domu díky svým listům, které vypadají jako mince.

A to není vše! Tato rostlina také poskytuje motivaci Dopřejte si tuto rostlinu, pokud plánujete zahájit nový projekt nebo se stěhovat, podle zásad této čínské disciplíny.
Snadno se udržuje, fittonia nevyžaduje velkou péči. Může růst v oblastech se slabým osvětlením, aniž by byl vystaven jasnému světlu, a můžete jej zalévat pouze tehdy, když substrát vyschne.

Čtěte také: Jak zalévat vánoční hvězdu? Většina lidí o něm neví a před Vánoci ho zničí

Čínská peněžní rostlina, zelená rostlina štěstí, která přináší bohatství

Čínská měnová rostlina

Pilea peperomioides, nazývaná také čínská penízovka, je charakteristická svými listy, které připomínají peníze. Jeho listy jsou skutečně kulaté, podobné mincím. Navíc je známo, že pilea přitahuje pozitivní energii v domě, ale také přitahuje peníze. Tato sukulentní rostlina je nenáročná na péči. Může žít na špatně osvětlených místech. Oceňuje světelnou svítivost a má rád částečný stín, protože nepodporuje přímé sluneční paprsky. Přímé světlo může spálit jeho listy. Pokud jde o zavlažování, zalévejte pileu v létě dvakrát týdně a v zimě oddělte příjem vody na 10 dní.
Jiné rostliny, jako je šťastný bambus a nefritová rostlina, také přitahují hojnost a také se snadněji udržují. Někteří lidé jdou dokonce tak daleko, že zahrabávají mince do půdy nebo květináče, aby do svých domovů přinesli pohodu a bohatství.

Tyto dekorativní listové rostliny zaženou negativní vibrace, přinesou do vašeho domova pozitivní energii a přitáhnou hojnost a prosperitu. Navíc se snadno udržují! Na co čekáte, až si je vypěstujete doma?

Čtěte také: Proč se mají růže v září stříhat a jak to udělat správně? Rady od zkušených zahradníků

Hit enter to search or ESC to close.