Chytré ženy v domácnosti nikdy nevyhazují houbičky na mytí nádobí, tady je důvod

Chytré ženy v domácnosti nikdy nevyhazují houbičky na mytí nádobí, tady je důvod

Houby mohou mít mnoho využití. Kromě toho, že je lze použít k mytí nádobí a čištění kuchyňských povrchů, jsou tyto malé nástroje schopny vykonávat další neobvyklé funkce. Můžete je použít i na zahradu! Vysvětlujeme, jak postupovat.

Při každodenním používání je houba nezbytným prostředkem pro domácí čištění. Výsledkem je, že se rychle promění v hnízdo bakterií a musí se pravidelně vyměňovat. Ale než ho vyhodíte, ideální by bylo  využít tento malý čisticí nástroj na maximum . Zde je originální trik, který si můžete osvojit na zahradě.

Jak používat houbičku na nádobí na zahradě?

Rozhodli jste se zbavit své kuchyňské houby? Pokud tento nástroj není zcela poškozen, vězte, že může být stále vhodný pro údržbu vaší zahrady, pokud ji dobře vydezinfikujete.

Čtěte také: Kdy byste měli vyměnit houbu na nádobí, abyste zabránili množení bakterií?

  • Houba na nádobí, praktický nástroj pro hydrataci rostlin

zalévání rostlin

Pro začátek nalijte několik kapek bělidla do nádoby naplněné vodou. Poté houbu namočte a nechte hodinu působit, aby se dezinfikovala, poté důkladně opláchněte. Za druhé nakrájejte houbičku na nádobí na malé kousky. Poté smíchejte zeminu z květináče s perlitem a kousky houby. Před vydatnou zálivkou je možné půdu rostliny pokrýt perlitem. Tato surovina tak umožní provzdušnění půdy a zlepšení odvodnění.  Houbička zaručí nepřetržitou hydrataci rostliny.  Je to ideální řešení pro rostliny, které mají rády vlhkou půdu.

Houbu lze použít i  k výsevu nových semen.  Jednoduše namočte houbu do vody a položte ji na misku. Poté semena zahrabte tak, že ve středu houby uděláte malý otvor. Poté zakryjte podpěru plastovou fólií. Aby vysetá rostlina dobře rostla, uchovávejte ji na teplém místě. Houbičky pravidelně zamlžujte, aby zůstaly vlhké, a po několika týdnech začnou sazenice rašit!

Další důmyslné způsoby použití houbiček na mytí nádobí

Málokdo to ví, ale existují různé způsoby, jak recyklovat staré houby, dokonce i ty nejopotřebovanější.

  • Ušetřete houby na „špinavé“ práce!

houbička na nádobí

Když už houbička na nádobí není vhodná k čištění nádobí, je stále možné ji použít k čištění špinavých předmětů. Toho lze využít například k čištění popelnic, pneumatik vašeho auta nebo jiných domácích prací. Zejména jej vždy čistěte a dezinfikujte. Dávejte pozor, abyste tento nástroj omylem nesmíchali s houbičkou na nádobí. Pak vyberte barvu  pro tento jedinečný úkol nebo uřízněte kousek své houby, abyste ji odlišili od ostatních.

  • Odstraňte vlasy a vlákna houbičkami na nádobí

Houba na nádobí na potahové látce

Pokud máte domácího mazlíčka, následující tip by vám mohl velmi pomoci.  To spočívá v navlhčení staré houby a jejím použití k otření určitých povrchů pokrytých zvířecími chlupy nebo žmolky.

Čtěte také:  Vložte houbu do myčky: efektivní řešení nepříjemného problému

Chraňte křehké nádobí starými houbičkami

Už nebudete muset vyhazovat své staré houbičky, stačí je použít k ochraně vašeho náčiní nebo nádobí v krabici při stěhování. Tento nástroj lze použít jako ochranný obal k tlumení otřesů během přepravy.

Pokud si myslíte, že vaše staré houby přežily svou užitečnost, mýlíte se. S těmito novými nápady udělají skvělý návrat.

Čtěte také:4 tipy na čištění spár mezi dlaždicemi od plísní a nečistot

Hit enter to search or ESC to close.