Co nalít na rostliny, aby odolávaly zimě: nezbytná směs pro jejich uchování

Co nalít na rostliny, aby odolávaly zimě: nezbytná směs pro jejich uchování

Zahradníci si toho jsou dobře vědomi: chladné období je pro pokojové rostliny velmi choulostivé období. S klesajícími teplotami je zapotřebí více péče, aby se zvýšila jejich odolnost a umožnilo jim odolávat zimním mrazům. Pamatujte, že každá z vašich květinových rostlin má své vlastní potřeby. Je proto nutné dbát na to, aby nedocházelo k chybám, které by pro ně mohly být fatální.

Aby vaše květiny lépe čelily zimnímu období, uvádíme několik tipů, které je třeba dodržovat, a velmi účinnou domácí směs na ochranu půdy před promrznutím.

Užitečná doporučení pro ochranu vašich rostlin během zimy

Rostliny vedle okna

V zimě květiny přecházejí do vegetačního klidu: během tohoto období je nezbytné vědět, jak provádět zavlažování. V chladném období by měly být rostliny zalévány pouze tehdy, když je povrch půdy opravdu suchý. Pamatujte, že půda musí být v nejlepších podmínkách, aby byl zajištěn  dobrý  růst rostlin. Je to on, kdo krmí vaše rostliny tím, že jim poskytuje správné potřebné živiny a umožňuje efektivní odvod vody.

Čtěte také: Následujících 5 dní bude pro tato znamení zvěrokruhu těžkých: budou zklamáni

Abyste se v tomto období dobře starali o své pokojové rostliny, zde je několik tipů doporučených odborníky na aranžování květin a zahradnictví:

  • Nepoužívejte studenou vodu, ale raději vodu pokojové teploty. Vyhnete se tak teplotnímu šoku, který může ovlivnit vaše rostliny.
  • Základem je teplota v místnosti, kde rostliny v květináčích umístíte. Ujistěte se, že květiny nejsou instalovány v blízkosti radiátoru nebo jakéhokoli zdroje tepla.
  • V prosinci a lednu by bylo dobré dát nad zem ochrannou vrstvu, která chrání kořeny a stonku před promrznutím. Toto řešení platí pro rostliny v květináčích v interiéru (nebo na terase) i na zahradě nebo dvoře.
  • Většina pokojových rostlin potřebuje 70-90% vlhkost, což je v bytě nemožné. Chcete-li to napravit, vše, co musíte udělat, je umístit zvlhčovač v blízkosti vašich rostlin. Další tip: nainstalujte hrnce do podnosů naplněných hlínou a vodou. Buďte opatrní, protože při nízké vlhkosti  mohou listy žloutnout  a opadat. Kromě toho okraje listů nekrotizují a růst je zakrnělý.

Rozumná alternativa k nahrazení mulčovací směsi

hrnkové rostliny

Ve specializovaných prodejnách samozřejmě vždy zakoupíte specializované přípravky určené k údržbě vašich rostlin, konkrétně směs zvanou „mulč“. Jedná se o organickou vrstvu, obvykle vyrobenou z pilin a dřevěných hoblin, která se často pokládá na půdu kvetoucích rostlin, aby je chránila před zimními mrazy. Tuto směs lze přesazovat jak do květináčů, tak na zahradu, přímo na zem pro  uchování rostlin . Umožňuje také zbavit se plevele.

Čtěte také: Záložku z konzervovaného mléka nevyhazujte, má velmi užitečnou neznámou funkci

Nemáte po ruce mulčovací směs? Pokud nemáte čas si ho pořídit nebo chcete ušetřit, vězte, že je možné si podobné řešení připravit i doma. Budete potřebovat slámu, pár listů, piliny nebo jemně nařezané kousky dřeva. Postup je velmi jednoduchý: všechny tyto ingredience dobře promíchejte v misce a poté přidejte tuto ochrannou vrstvu nad půdu vašich rostlin. Funguje to velmi dobře: půda bude chráněna před mrazem až do března!

Čtěte také: Proto by se voda z vaření těstovin už neměla vylévat do dřezu

Hit enter to search or ESC to close.