Dejte kapku na každou rostlinu v únoru: chytrý trik, jak rychle růst

Dejte kapku na každou rostlinu v únoru: chytrý trik, jak rychle růst

Sníte o bujných a dobře zásobených rostlinách, které budou ozdobou vaší zahrady a vašeho interiéru? Máme trik, který potřebujete! Z několika ingrediencí si připravíte přírodní směs, která podpoří růst vašich rostlin. Kapka tohoto roztoku bude stačit! Objevte v tomto článku tento jednoduchý a účinný trik, jak rychle pěstovat rostliny a ušetřit čas i peníze.

Zahradnictví vyžaduje trpělivost a čas. Někdy ale nemáte ani jedno, ani druhé. Pak spěcháme, abychom viděli růst našich rostlin, abychom ozdobili naši zahradu nebo dům. Vězte, že díky tomuto triku je možné podpořit růst vašich rostlin, i když nemáte zelený palec.

Jak podpořit zelenou rostlinu a urychlit její růst?

Jaro se rychle blíží! Během tohoto třpytivého období roku dochází ke klíčení a vývoji semenáčků. Chcete-li podpořit růst vašich rostlin, můžete je od konce února přihnojit  tímto přírodním  a snadno připravitelným roztokem.

Čtěte také: Jak poznat, že rostlina potřebuje vodu? Chytrý zahradník

Budete potřebovat:

  • Slupka banánu
  • Horká voda
  • Sklenice
  • Lahvička s kapátkem

Příprava :

  1. Banánovou slupku nakrájejte na malé kousky;
  2. Vložte je do sklenice s litrem horké vody;
  3. Sklenici uzavřeme a necháme roztok macerovat 4 dny na teplém místě. Během těchto dnů si všimnete, že se voda zakalí a zpění;
  4. Odstraňte víko z nádoby a sceďte roztok;
  5. Přeneste roztok do lahvičky s kapátkem a zde je vaše směs připravená k použití.
Banánovou slupku nakrájejte na kousky

Po přípravě vašeho přírodního hnojiva stačí nalít 3 nebo 4 kapky této tekutiny  přímo na půdu každé rostliny v květináči. Toto tekuté hnojivo používejte na své rostliny  od konce února každých 15 dní  po dobu jednoho roku.

Toto řešení vyživí rostliny a dodá jim živiny, které potřebují. Banán je pro rostliny skutečně velmi prospěšný. Jedná se o přírodní hnojivo,  velmi účinné pro urychlení růstu rostlin  díky obsahu draslíku. Zvažte také recyklaci banánové slupky, abyste stimulovali kořeny rostlin  a posílili jejich odolnost vůči chorobám.  Po objevení všech výhod, které obsahuje, už nikdy banánovou slupku neuvidíte stejně!

Jaká další přírodní hnojiva existují, aby rostliny rostly rychleji?

Rostliny potřebují pro svůj růst základní živiny. Abyste jim pomohli získat potřebný fosfor, dusík a draslík,  zvažte jejich hnojení přírodními hnojivy.  K zajištění dobrého růstu vašich rostlin skutečně není potřeba používat chemická hnojiva. Část odpadu lze recyklovat a použít k krmení vašich rostlin.

Kávová sedlina na hnojení rostlin

Kávová sedlina na hnojení rostlin

Kávová sedlina  je nejoblíbenější přírodní hnojivoNavíc má četné výhody pro rostliny a zahradní půdu. Je obzvláště bohatý na dusík  a je vhodný zejména pro zelené rostliny.  Dusík podporuje růst rostlin a zlepšuje olistění. Pozor však na přebytek.  Riskujete opačný účinek a poškodíte své rostliny. Nejlepší je rozředit 3 lžíce kávové sedliny v litru vody. Nechte působit 24 hodin  a poté použijte roztok k zalévání zelených rostlin.

Zeleninová voda na vaření k hnojení rostlin

Rostlinná voda na vaření je pro rostliny velmi prospěšná. Je plný minerálů a vitamínů  , které stimulují jejich růst.  Nechte tuto vodu nejprve vychladnout, než ji použijete k zalévání zelených rostlin,  jednou týdně.

Vaječné skořápky jako přírodní hnojivo pro rostliny

Vaječné skořápky jsou přírodní hnojivo bohaté na minerály. Jejich použití je jednoduché. Jednoduše je rozdrťte nahrubo  a rozsypte po povrchu zeminy.  Tyto kousky vaječných skořápek budou také použity  k odpuzování plžů, jako jsou slimáci.  Můžete je také jemně namlít a zapracovat do půdy rostlin v květináčích. Vaječné skořápky  uvolní své živiny a vyživí kořenový systém  při příštím zalévání.

Jak rychle pěstovat rostliny v interiéru?

Pokud chcete své pokojové rostliny pěstovat rychleji a užívat si krásnou vegetaci, postupujte podle našich tipů. Vaše rostliny vám poděkují!

Mít dostatek prostoru pro růst rostlin

Rostliny nemají rády stísněnost. Rostou lépe, když jim dáte prostor.  Budou se moci rozšiřovat, jak chtějí. I proto je vhodné pokojové rostliny přesazovat každé 2 až 3 roky do větší nádoby. To by mělo být provedeno na jaře nebo začátkem podzimu.

Dopřejte rostlinám světlo, které potřebují k růstu

Aby vaše rostliny prospívaly a dobře rostly,  musíte znát jejich potřeby světla,  abyste je umístili na správné místo. Pokud mají některé rostliny rády světlo, jiné se mohou spokojit s několika slabými slunečními paprsky. V každém případě můžete rostliny udržovat ve slunné místnosti,  ale vyvarujte se vystavení rostlin přímému slunečnímu záření.  Mohlo by to spálit jejich listy.

Čtěte také: Jak vyplnit nedostatky rostlinami?

úspěšné zavlažování rostlin

Zalévání vnitřní zelené rostliny

Zálivka je prvek, který nelze  při údržbě rostlin zanedbávat. Voda je pro vaše rostliny životně důležitá,  ale nebuďte při zalévání těžký,  riskujete utopení kořenů! Nejlepší technikou pro zalévání rostlin bez přebytku  je zalévání zdola.  Uvědomte si také, že ne všechny vaše rostliny potřebují stejnou vodu.  Mladé rostliny potřebují pro svůj růst více vody než dospělí .

Díky tomuto tekutému hnojivu složenému z banánové slupky podpoříte růst vašich rostlin v květináčích nebo pěstovaných v zemi a dáte sbohem chemickým hnojivům. Získáte tak bujnou vegetaci, která přitáhne mnoho závistivců. Na co čekáte, až to vyzkoušíte?

Čtěte také: Proč potřebujete dát kvásek do květináčů?

Hit enter to search or ESC to close.