Geniální trik, jak rychle vypěstovat vaše rostliny

Geniální trik, jak rychle vypěstovat vaše rostliny

Alobal je velmi praktický předmět, který se běžně vyskytuje ve většině kuchyní. Dá se použít různými způsoby, ale hlavně se používá k optimálnímu uchování potravin. Málokdo si však uvědomuje, že stejný předmět lze také recyklovat pro zahradnické použití, místo aby jej vyhodil. Pojďme zjistit, jak ji používat!

Použijte fólii k pěstování semen

hliník001

Fólii lze efektivně použít jak pro čerstvé sazenice, tak pro již vzrostlé zahrady. Tato technika je velmi jednoduchá na nastavení: pro začátek si vezměte hrnec dle vlastního výběru a zakryjte dno dostatečně velkým listem hliníkové fólie. Jakmile je dno květináče zakryté, můžete přidat zeminu a zasadit semínka.
Tento trik účinně zadržuje teplo, což výrazně podporuje vývoj semen v zemi. Zaznamenáte tak  například rychlejší růst vašich sazenic okurek.

Další tipy na ochranu vaší zahrady díky použití hliníkové fólie

Zahrada

Pro ty, kdo mají zeleninovou zahrádku, je často zklamáním, když zjistí, že zvířata nebo škůdci  poškozují vaše rostliny  ve vaší nepřítomnosti tím, že se živí ovocem a semeny. Naštěstí existuje jednoduchý prostředek, jak tyto škůdce zažehnat: pomocí recyklované hliníkové fólie.
Umístěním kousků fólie v blízkosti rostlin, které chcete chránit, vytvoříte se slunečními paprsky odlesky světla, které tato zvířata vyděsí a přinutí je opustit vaši zahradu. Jednoduše připevněte kousek hliníkové fólie pomocí provázku v blízkosti oblasti, která má být chráněna.

Čtěte také: 3 pokojové rostliny, které přinášejí štěstí. Je dobré je mít v roce 2023 pro úspěšný rok

Vyplašit ptáky

Ptáci se přirozeně děsí lesklých a hlučných věcí. Pokud máte doma ovocné stromy, je snadné je ochránit přivázáním úzkých proužků alobalu na větve. Na papír můžete také nakreslit děsivé oči pomocí fixy, abyste zvýšili odstrašující účinek. Tento trik je jednoduchý a zaručuje dobré výsledky.

Lov hlodavce

Abyste zabránili drobným zvířatům napadnout semena, která jste právě zaseli ve své zeleninové zahradě, může být efektivní zakrýt květináče hliníkovou fólií. Pomocí stejného principu odraženého světla udrží zvířata venku a ochrání vaši zahradu. U ovocných stromů může být prospěšné i přikrytí kmene hliníkovou fólií pro ochranu plodů nebo mladých výhonků před hlodavci. Jednoduše odřízněte listy dostatečně velké na to, aby se daly omotat kolem kmene, a poté je zajistěte provazy nebo plastovými sponami.

Čtěte také: Proč dávají zkušení zahradníci sirky do květináčů?

odpuzovat  jeleny

Oddělit stromy plotem někdy nestačí. Jejich dlouhé nohy se snadno dostanou k mladým stromkům. Kolem kmene stromku ve výšce alespoň 50 cm omotejte široký pruh alobalu.

Držte veverky a králíky dál

Alobalové koule   zavěšené na zahradě také zachycují světlo, mrkání má tendenci děsit veverky a králíky.

Čtěte také: Co nalít na rostliny, aby odolávaly zimě: nezbytná směs na jejich konzervaci

Hit enter to search or ESC to close.