Jak pěstovat a pečovat o vánoční růži?

Jak pěstovat a pečovat o vánoční růži?

Vánoce a oslavy konce roku jsou vždy příležitostí k hledání nových originálních dekorací. K tomu jsou květiny vždy dobrý nápad. Příležitost zjistit, jak pěstovat a pečovat o vánoční růži, známější jako čemeřice.

Pokud hledáte výzdobu na oslavy konce roku,  vánoční růže vám pomůže rozzářit a vyšperkovat váš interiér  v tomto svátečním období.

Co je vánoční růže?

Vánoční růže, nazývaná také čemeřice, je vytrvalá rostlina pocházející ze střední Evropy, která se vyskytuje na loukách, křovinách a horách. Její květy jsou bílé nebo i lehce poznamenané světle růžovou nebo fialovou . Kvete hlavně v zimě a může dosáhnout výšky až 30 cm. Jeho krásné květy tak mohou být použity jako dekorace interiéru.

Čtěte také: Nalijte si ho na muškáty a hned rozkvetou: budou bujné jako vždy

vánoční růžová

Jak pěstovat a pečovat o vánoční růži?

Přestože je vhodné pěstovat vánoční růži venku, můžete ji použít jako prvek interiéru. Navíc, jakmile Vánoce skončí, můžete to dát zpátky ven , pokud si budete přát. Abyste se o vánoční růži dobře starali, neváhejte se řídit následujícími radami:

Plantáž

 Pro zachování čerstvosti půdy je v tomto případě vhodné zvolit terakotový květináč .  Pro výběr půdy upřednostňujte dobře propustnou, která nezadržuje velké množství vody.

Výstava

Pokud pěstujete vánoční růži v bytě,  vyberte dostatečně větrané a chladné místo, umístěte ji na světlé místo a  vyhněte se přímému slunečnímu záření .  Pokud se rozhodnete pro umístění venku, počítejte s tím, že rostlina preferuje stín nebo dokonce polostín.

Venkovní vánoční růže

zalévání

I když se v létě musí pravidelně zalévat, je důležité, aby půda čemeřice byla v zimě mírně vlhká, když ji umístíte uvnitř.

Pokud je vánoční růže vysazena venku, nebudete ji muset pravidelně zalévat, protože může stačit déšť.  Pokud je naopak déšť ojedinělý, neváhejte ho zalévat přiměřeně.

Kromě toho si uvědomte, že  vánoční růže není sukulent, který je třeba často zalévat, protože je  poměrně odolný vůči nedostatku vody .  Nezapomeňte však dávat pozor na jeho listy, protože v případě žízně mají tendenci ochabovat.

Pro optimální odvodnění zvažte umístění hliněných kuliček na dno květináče, zabráníte tím stagnaci vody.

Dodávka hnojiva

Pokud pěstujete květinu v květináči, je nutné půdu každoročně přihnojovat. Všimněte si také, že tento  roční přísun hnojiva  je důležitý, protože složky živin se časem snižují. Nakonec se doporučuje tento příspěvek hnojiva provést na jaře volbou hnojiva určeného pro růže a kvetoucí rostliny.

Čtěte také: Orchideje již nezalévejte vodou: zalévejte je touto vodou pro velkolepé kvetení

Přesazování

Při pěstování v květináči bude potřeba rostlinu přesadit  jednou až dvakrát ročně, podle toho, jak velká dosáhla . Tuto operaci je lepší provádět mimo období květu. Navíc, pokud zaznamenáte přítomnost suchých, povadlých nebo dokonce poškozených listů, můžete je odstranit pomocí zahradnických nůžek. Tím se obnoví květ.

Vánoční růže a zejména její květy vnesou během Vánoc do vašeho pokoje barevný nádech. Neváhejte vzít všechny tyto tipy v úvahu.

Čtěte také:Proč by se měla orchideje sypat kávová sedlina? 3 výhody, o kterých jste nevěděli

Hit enter to search or ESC to close.