Jak se zbavit plevele a mechu na dlažbě?

Jak se zbavit plevele a mechu na dlažbě?

Plevel má tendenci růst po celé zahradě, na okrajích teras nebo mezi deskami a dlažebními kostkami. Navzdory mnoha snahám se jich zbavit vždy najdou způsob, jak se znovu vynořit. Pokud se ho chcete zbavit, existuje přírodní a účinný prostředek k okamžitému otestování. Říkáme vám všechno.

Invazní rostliny   velmi často   přebírají desky a dlažby a kazí estetiku vašeho exteriéru. Pro jejich odstranění je lepší obrátit se na přírodní řešení, která se osvědčila.

Jak přirozeně zlikvidovat plevel a mech na dlažbě?

Mech, sem tam vám na terase roste plevel… Nevíte, co dělat! Nepropadejte panice, je docela možné je nechat zmizet díky 100% přírodnímu hubiči plevele. Je to osvědčený ekonomický a ekologický produkt, který bezpochyby najdete ve své kuchyňské skříni.

Čtěte také: Kouzelný trik na čištění dlažebních kostek: není třeba kupovat drahé chemikálie

  • Ocet, účinný prostředek proti plevelu na dlažebních kostkách

bílý ocet na trávě

Ocet může mít v domácnosti mnohostranné využití. Mimo jiné účinně odstraňuje plevel a mech, který se tvoří na terasových dlaždicích, díky obsahu kyseliny octové. Chcete-li to provést, jednoduše smíchejte jeden díl bílého octa se dvěma díly vody ve spreji.  Plochy k odplevelení pak zalijte a nechte působit, dokud porost nezačne žloutnout a vadnout. Jakmile jsou listy mrtvé, stačí je vytáhnout ze země. Neváhejte provoz pravidelně obnovovat, abyste předešli případnému znovuobjevení. Jelikož je ocet také výborný čistič, pomůže vám také odstranit skvrny od benzínu, motorového oleje a mastnoty z příjezdových cest.

Další domácí recepty na odplevelení dlažby

Praskliny v příjezdových cestách, dlažba a zámková dlažba jsou oblíbenými místy pro plevel. Kromě octa  vám mohou pomoci  vyřešit problém navždy i jiné metody.

  • Posypte dlaždice jedlou sodou

Prášek do pečiva

Chcete-li se rozloučit s plevelem, který roste mezi štěrbinami dlažebních kostek, bude vaším spojencem jedlá soda.  Stejně jako ocet je tento produkt bezpečný pro použití na dlažbách a chodnících ve vaší zahradě. Nejprve navlhčete postiženou oblast pomocí zahradní hadice. Poté plevel posypte jedlou sodou. Ten tak postupně rostlinu vysuší a oslabí kořeny. Poté jej můžete bez námahy odstranit nebo nechat přirozeně rozložit. Tato operace se musí opakovat každých 4 až 6 týdnů.

  • Dlažební kostky zalijte vroucí vodou

Dalším účinným trikem, jak se zbavit plevele, je použití vroucí vody, která  se  snadno dostane ke kořenům a způsobí okamžité uvadnutí těchto nežádoucích rostlin. Chcete-li toho dosáhnout, jednoduše přiveďte k varu hrnec s vodou a nalijte ji přímo na nežádoucí stonky a listy. S nádobou je samozřejmě nutné zacházet šetrně, aby nedošlo k případnému popálení. Stejným způsobem lze  použít vodu na vaření  brambor . Škrob obsažený v tomto roztoku bude působit jako skutečný přírodní prostředek na hubení plevele.

Čtěte také: Proč dávají zkušení zahradníci sirky do květináčů?

  • Zabijte plevel na dlaždicích solí

Lžíce hrubé a jemné soli

Chcete-li se rozloučit s plevelem, vsaďte tentokrát na slaný roztok. Chcete-li to provést, jednoduše zřeďte jeden díl soli ve třech dílech vody, než zacílíte na oblasti, které chcete zaplevelit. Sůl tak  rostliny vysuší až ke kořenům a účinně zlikviduje mladé výhonky.

Mějte na paměti, že slaná voda, ocet nebo jedlá soda mohou zabít jiné rostliny. Je tedy vhodné tyto metody aplikovat pouze na cestičky a venkovní terasy a ne na půdu vašich rostlin.

Čtěte také: Jak rozmnožit orchidej do nekonečna a mít doma hezké květiny? Vše, co potřebujete, je plastová láhev

Hit enter to search or ESC to close.