Nalijte ji na své muškáty a okamžitě rozkvetou: budou bujné jako vždy

Nalijte ji na své muškáty a okamžitě rozkvetou: budou bujné jako vždy

Muškáty jsou krásné rostliny, které lze pěstovat uvnitř i venku. Obzvláště oblíbené mohou zdobit balkony a zahrady. A jako všechny rostliny potřebují péči a údržbu. Zde je přísada, díky které budou bujnější.

Muškáty se vyskytují v několika odrůdách. Pokud jsou tyto rostliny tak oblíbené, je to proto, že nepopiratelně přinášejí nádech elegance na balkony, zahrady a interiéry. Přesto je můžete udělat bujnější použitím konkrétní přísady.

Jak využít pivovarské kvasnice pro pěstování muškátů?

Chcete-li pěstovat muškáty, nemusíte být odborníkem na botaniku. Je však důležité je dobře udržovat a chránit, aby správně kvetly. K tomu můžete použít pivovarské kvasnice, aby vašim muškátům prospělo krásné kvetení.

Čtěte také: Jak udržet včely dál od muškátů? Tipy a rady

Droždí

Kromě kulinářského využití  jsou pivovarské kvasnice složkou, která překypuje prospěšnými vlastnostmi a podporuje růst rostlin . Minerální soli a vitamíny obsažené v této složce jsou pro muškáty skutečně vynikající.

Vše, co musíte udělat, je přidat dvě čajové lžičky pivovarských kvasnic do 3 litrů vody  Od té doby  získáte vynikající hnojivo pro muškáty, které nyní můžete použít při zálivce . Opravdu, brzy si všimnete výsledků na vašich muškátech, které budou po několika dnech vypadat zdravěji. Pivovarské kvasnice jsou rychlým způsobem, jak získat   bujnější muškáty .

Pár tipů pro prosperující a odolnější muškáty

Stejně jako všechny rostliny je třeba muškáty dobře udržovat a vyhýbat se určitým gestům.

Proto je nutné předem promyslet místo, kam muškáty umístíte, a také expozici svítivosti.  Většinu muškátů lze vystavit na plném slunci nebo v polostínu.

Zvažte také ponechání každé rostliny v přiměřené vzdálenosti od sebe, aby každá mohla bez překážek vzkvétat .  Kromě toho je třeba muškáty zalévat dvakrát týdně.

Také je vhodné jednou ročně odstranit suché listy, nejlépe je na jaře seříznout. V zimě je nezapomeňte zakrýt zimní rouškou, která je ochrání před chladem. Záporné teploty  pravděpodobně muškátům uškodí.

Stimulujte kvetení muškátů zálivkovou vodou na bázi jódu

Vaši plantáž je možné přihnojit přidáním roztoku na bázi jódu pro zlepšení kvetení muškátů. Chcete-li to provést,  nechte 1 litr vody při pokojové teplotě po dobu 2 až 3 hodin a poté přidejte kapku jódu . Všimněte si, že vaše pelargónie může potřebovat více jódu, pokud je nemocné. V takové situaci přidejte do vody tři kapky jódu, ale bez přidání dalších, abyste nenapadli kořeny. Poté do směsi přidejte 10 kapek 3% peroxidu vodíku a vše promíchejte. Vaše přírodní hnojivo na bázi jódu je konečně připraveno.

Čtěte také: Trik, jak mít ze stonku nekonečné množství muškátů, aniž byste utratili ani korunu

Jen pozor, abyste se při zalévání nedotkli listu nebo stonku rostliny. V takovém případě hadříkem setřete kapky, které na něj dopadly.

Díky těmto přírodním složkám budete moci rychleji stimulovat kvetení muškátů. Ať už se jedná o pivovarské kvasnice nebo jód, vaše rostliny budou těžit z optimálního růstu.

Čtěte také: Nalijte si ho na muškáty, aby rychle rozkvetly: nikdy nebyly tak bujné

Hit enter to search or ESC to close.