Nevyhazujte své staré houbičky na nádobí: mohou chránit a pěstovat vaše rostliny

Nevyhazujte své staré houbičky na nádobí: mohou chránit a pěstovat vaše rostliny

Mnoho lidí si myslí, že kuchyňské houbičky lze použít pouze v kuchyni. Dobře, zamyslete se znovu! Skutečně je možné je použít i mimo kuchyni, například na vaší zahradě. Zjistěte, jak recyklovat své kuchyňské houbičky a vytěžit z nich maximum!

 

Recyklace kuchyňských houbiček: jak je znovu použít na zahradě?

kuchyňské houbičky

Všimli jste si někdy, že když je něco opotřebované, lidé mají tendenci to vyhodit a koupit si nové? Věděli jste ale, že některé předměty každodenní potřeby bylo možné recyklovat velmi originálním způsobem? To platí zejména pro staré kuchyňské houbičky, které lze použít k pěstování vlastních rostlin!

Smíchejte houby se zeminou

Jedním ze způsobů, jak houby recyklovat, je smíchat je s půdou. K tomu budete potřebovat:

Čtěte také: Kdy byste měli vyměnit houbu na nádobí, abyste zabránili množení bakterií?

  • Nůžky
  • Kuchyňská houba
  • Hrnec

Nejprve je třeba houbu nakrájet na malé kousky o šířce asi 1 cm. Poté musíte květináč naplnit zeminou a postupně přihazovat kousky houby, abyste získali homogenní celek.

Malé kousky houby zajistí, že kořeny rostliny budou rychle a optimálně růst díky vytvořeným prázdným místům. Opravdu nesmíme zapomínat, že  kořeny  kromě vody potřebují k rozvoji v nejlepším případě také vzduch.

Boj s mšicemi

Mšice na listech rostliny

Mšice   jsou stále morem většiny rostlin a může být velmi obtížné se jich zbavit. V tomto případě přijde vhod i kuchyňská houbička. Ponořte ho do jakéhokoli přípravku určeného k hubení škůdců a očistěte s ním větve.

Lovte krtky a myši

Zničí-li mšice úrodu shora, krtci ryjí zespodu. Můžete je zastrašit repelentem, kterého se bojí víc než čehokoli: esenciálními oleji. Namočte houbu do esenciálního oleje dle vašeho výběru a umístěte ji do zeminy. Krtek se pravděpodobně nebude chtít přiblížit ke zdroji vůně. Na tyto pachy jsou citlivé i myši.

Čtěte také: Proč dávají chytré hospodyňky do houbičky na nádobí citron? Všechno to mění

Rostlina ze semene

Dalším využitím starých kuchyňských houbiček je zasadit rostlinu z jejích semínek. V tomto případě je nutné rozdělit houbu na dvě části, ale bez úplného oddělení. To znamená, že musíte udělat řez, který není dostatečně hluboký, aby dosáhl na druhou stranu houby. V tomto okamžiku lze do nově vytvořené štěrbiny vložit semena zvolené rostliny tak, aby byla od sebe vzdálena alespoň 2 cm. Jakmile je operace hotová, budete muset vložit houbu do nádoby s trochou vody a trpělivě čekat, až semena vyklíčí.

Po 2 týdnech byste měli vidět první výsledky a až sazenice dosáhnou průměru cca 8-10 cm, bude nutné je přemístit do většího květináče se zeminou.

Čtěte také: Vložte houbičku na nádobí do pračky: na konci měsíce ušetříte

Hit enter to search or ESC to close.