Nevyhazujte vaječné skořápky: zasejte je na zahradě, dělají zázraky

Nevyhazujte vaječné skořápky: zasejte je na zahradě, dělají zázraky

Chcete využít výhody vaječných skořápek pro vaše rostliny, ale ještě nevíte jak? Neboj se ! Vaječné skořápky se velmi snadno hledají a používají a nabízejí několik výhod pro vaše rostliny: zdroj vápníku, dusíku a stopových prvků! V tomto článku objevíte vše, co potřebujete vědět, abyste se o své rostliny se skořápkami starali a mohli plně využívat jejich přírodní a ekologickou sílu.

Výhody vaječných skořápek pro vaši zahradu

Vaječné skořápky na rostlině

Víte, co je uvnitř vaječné skořápky? Vitamíny minerálu vápník a mnoho dalších cenných živin! Takže než je vyhodit, proč si je nenechat, aby se vytvořilo přírodní hnojivo? A navíc dokážou zahnat škůdce, kteří vám brání naplno si užívat zahradu. Docela lákavé, ne? Vaječné skořápky vám umožní zahnat škůdce.

Pokud je vaše zahrada silně obsazena  slimáky  a slimáky, vaječné skořápky ochrání vaše rostliny před jejich útoky.

Čtěte také: To se stane, když vám doma vyroste kaktus

Jednoduše je rozdrťte na malé kousky a rozsypte kolem často napadených rostlin. Nezatlačujte je hluboko do země, vytvořte na jejich povrchu bariéru, kterou slimáci a slimáci nemohou překonat.

Jak využít vaječné skořápky na kompost ve vaší zeleninové zahradě?

Aby rostliny prospívaly, potřebují pro svůj růst ty nejlepší podmínky. Nejčastějším problémem a důvodem, proč rostliny trpí, je nadměrná kyselost půdy. Vaječné skořápky jsou impozantní zbraní k vyřešení tohoto problému. Jsou významným zdrojem vápníku, hořčíku a fosforu, které dokážou vyrovnat pH kompostu a také vyrovnat kyselost půdy.

Jednoduše rozdrťte skořápky na prášek a smíchejte je s půdou kolem rostlin. Když rostliny zalijete, nasypou se do nich všechny důležité látky ze skořápek.

Jak připravit prášek z vaječných skořápek pro vaše rostliny jako přírodní hnojivo?

Práškové vaječné skořápky

Vaječné skořápky můžete použít jako hnojivo k obohacení půdy kolem všech rostlin, keřů a květin. Použití skořápek jako přírodního hnojiva se důrazně doporučuje zejména při  pěstování rajčat . Mohou zabránit nejčastějšímu onemocnění rajčat. Aby z toho měla užitek celá vaše zahrada, pravidelně ji ke krmení používejte skořápky od vajec.

Pro přípravu tohoto hnojiva vložte do hrnce skořápky alespoň šesti vajec, zalijte je třemi litry vody a nechte vařit. Jakmile voda vychladne, můžete směs přecedit a tímto hnojivem rostliny zalít. Můžete také rozdrtit 12 vaječných skořápek na jemný prášek a denně po dobu 40 dnů posypat kořeny rostlin 1-2 lžícemi tohoto prášku. Prášek skladujte ve vzduchotěsné nádobě. Toto hnojivo můžete použít i pro pokojové rostliny.

Jak využít kávovou sedlinu se skořápkami na zelené rostliny?

Rostliny potřebují neustálou výživu, protože půda a voda nestačí. Kompost si můžete vyrobit doma pomocí organického odpadu, jako je káva a vaječné skořápky. Po smíchání pomohou vašim rostlinám vypadat hezčí a růst zdravěji. Naučte se, jak si vyrobit domácí hnojivo!

Ingredience pro výrobu domácího kompostu:

Čtěte také: Jak pěstovat a pečovat o vánoční růži?

  • 1 šálek vody
  • 1 banánová slupka
  • 1 šálek kávové sedliny
  • 10 vaječných skořápek
  • Ze země

Krok 1: Banánovou slupku nakrájejte na malé kousky.
Krok 2: Vložte vaječné skořápky,  banánovou slupku  a kávu do mixéru. Poté míchejte, dokud nejsou všechny ingredience homogenní.
Krok 3: Můžete jej přidat k rostlinám nebo smíchat s půdou pro pozdější použití.

Důležité:  Banán zlepšuje půdu, protože je bohatý na draslík, prvek, který podporuje růst a vývoj plodů vašich rostlin. Káva se na druhé straně používá ke zlepšení odvodnění a zadržování vody v půdě. Když se rozloží, uvolňuje dusík, což je skvělé pro růst rostlin. Konečně, vaječné skořápky jsou bohaté na vápník a mají odstrašující účinek na slimáky a slimáky.

Čtěte také: Jak se správně starat o své rostliny?

Hit enter to search or ESC to close.