Pokud máte tuto rostlinu, máte štěstí: proč je doma tak nepostradatelná?

Pokud máte tuto rostlinu, máte štěstí: proč je doma tak nepostradatelná?

Vlhko vtrhlo i do vašeho domova a vy nevíte, jak s touto nepříjemností bojovat? Vyčerpali jste všechny možné a myslitelné prostředky, ale nic nepomáhá, vlhkost odolává a přetrvává. Nebojte se! Existuje přirozený způsob, jak překonat tuto pohromu u vás doma. Přestože jsou obecně podceňovány, určité rostliny mohou být v takové situaci účinné. To je případ pavoučí rostliny, která kromě zkrášlení vašeho interiéru pomáhá absorbovat přebytečnou vlhkost u vás doma. Zde je několik tipů, jak co nejlépe využít výhod této skvělé rostliny.

Vlhkost v domácnosti dokáže pořádně bolet, bohužel těžko řešitelná. Jako příznivci přírodních a ekonomických alternativ se můžete spolehnout na to, že pavoučí rostlina čistí vzduch ve vaší domácnosti a reguluje vlhkost v jedné nebo více místnostech.

Jak pavouk absorbuje vlhkost u vás doma?

Obecněji známá pod sladkým názvem „  Chlorophytum comosum  “ nebo phalanx, pavoučí rostlina je rostlina pocházející z Jižní Afriky, patřící do čeledi Liliaceae. Své jméno má podle svých tenkých štíhlých povislých listů. Pokojová rostlina, falanga, se snadno udržuje, zejména proto, že je známo, že její kořeny ukládají značné množství vody.

Čtěte také: Dostali jste květiny? Co jednotlivé barvy znamenají, je neočekávané

Dekorativní rostlina po přemístění do květináče je obecně vybírána pro svou estetiku a schopnost zkrášlit interiér. Jeho přínos se ale neomezuje jen na to! Ten je skutečně proslulý svou schopností bojovat proti problémům s vlhkostí v domě tím, že odstraňuje znečištění a čistí vzduch v obytných prostorech, zejména oxid uhelnatý a oxid dusičitý, aniž by se zapomínalo na formaldehyd, toluen, benzen a xylen. Tato rostlina tedy může fungovat jako přírodní odvlhčovač. Tak proč se o to připravovat?

Jak udržovat rostlinu pavouka?

Falanga je nenáročná na údržbu , zvláště pokud nemáte zelený palec. Přesto mu budete muset poskytnout potřebné podmínky, aby jeho krásné bílé hvězdicovité květy na jaře a v létě rozkvetly.

Kam umístit rostlinu pavouka?

Odolná, pavoučí rostlina se přizpůsobí všem vnitřním teplotám po celý rok. Poslední jmenovaný je však zvláště vhodný pro teploty mezi 7 °C a 18 °C. Jak možná víte, falanga potřebuje jasné světlo, aniž by byla vystavena přímému slunečnímu záření. Vlhkost koupelny mu může dokonale vyhovovat za předpokladu, že je tato místnost trochu světlá. Kromě toho, čím více bude váš interiér vlhký, tím více bude jeho listy světlé a živé.

Jak často zalévat rostlinu phalanx?

Jak již bylo zmíněno výše, pavoučí rostlina ukládá vodu díky svým kořenům. Je tedy zbytečné ji vydatně zalévat s rizikem utopení substrátu. Postačí mírná zálivka na jaře a v létě. V tomto případě se budete muset jednoduše ujistit, že půda je vlhká. Na podzim a v zimě můžete omezit přísun vody a udržovat půdu suchou mezi dvěma zálivkami. Nakonec dejte pozor, abyste v podšálku nenechali příliš mnoho vody. Zabráníte tak hnilobě kořenů.

Jak správně udržovat rostlinu falangy?

Navzdory tomu, že nevyžaduje neustálou údržbu, je však vhodné věnovat pozornost růstu pavoučí rostliny. Nezapomeňte její listy čas od času očistit měkkým vlhkým hadříkem. Jejich oprášením umožníte lepší infiltraci světla. Vězte také, že je dobré této rostlině přinášet hnojivo , a to od jara do podzimu dvakrát měsíčně. K tomu zvolte tekuté hnojivo pro zelené rostliny. Když je zima, můžete tento příjem zastavit.

A konečně, pokud si všimnete, že konce listů jsou stále více suché, zvažte jejich odříznutí stejně jako odumřelé stonky. To v podstatě naznačuje, že vzduch je příliš suchý a že falanga potřebuje trochu více vlhkosti.

Čtěte také: Geniální trik, jak rychle vypěstovat vaše rostliny

Kdy přesadit pavoučí rostlinu?

Protože je falanga schopna rychle růst, může se ve svém květináči rychle cítit stísněná. Pokud si všimnete, že kořeny stále častěji dosahují k okrajům květináče, měli byste zvážit její přesazení dostatečně brzy, do většího květináče. Tuto operaci doporučujeme provádět každý rok, na jaře. Chcete-li to provést, nezapomeňte provést následující kroky:

  • Vyberte větší květináč, aby rostlina měla potřebný prostor;
  • Naplňte květináč dobře propustnou zeminou a na dno květináče umístěte hliněné kuličky, aby voda lépe stékala;
  • Hrnec částečně zakryjte substrátem;
  • Umístěte rostlinu do květináče, přidejte potřebnou zeminu a poté ji zalijte.

Jak jste jistě pochopili, milí čtenáři, pavoučí rostlina je nejen rostlina, která pomáhá bojovat proti nadměrné vlhkosti u vás doma , ale může také působit jako bujná rostlina, která do vašeho domova dokáže vnést pěkný estetický nádech. pokoj, místnost.

Čtěte také: Jak chránit rostliny v zimě? Zkušený zahradník prozradil tyto 4 tipy

Hit enter to search or ESC to close.