Proč by se mělo bělidlo nalévat na květiny? Kouzelnický trik mého zahradníka

Proč by se mělo bělidlo nalévat na květiny? Kouzelnický trik mého zahradníka

Chcete-li správně udržovat své kvetoucí rostliny, existují metody, které je třeba přijmout, aby měly optimální růst. Zde je návod, jak pečovat o své rostliny pomocí bělidla. Ale pozor, tento přípravek je třeba používat opatrně. Vysvětlujeme vám.

Pro udržení jejích květů je nutné se o ně starat zaléváním, krmením a ochranou před kryptogamními chorobami.

Jak udržovat květiny pomocí bělidla?

Různé druhy květin

Pro správnou údržbu vašich květin je musíte vystavit světlu, aby dobře kvetly. Pozornost ! Příliš přímé sluneční světlo by je mohlo popálit. Abyste zabránili houbovým chorobám a udrželi své květiny v dobré kondici, je důležité věnovat jim zvláštní pozornost. Touto technikou  získáte krásné, zdravé květiny.

Čtěte také: Slimáci a šneci na tyto květiny nedají dopustit. Je dobré je držet dál od zahrady

bělidlo

Pro  zachování vašich květin můžete použít bělidlo. Použití tohoto mycího prostředku vám umožní udržet vaše květiny po dlouhou dobu, protože pomůže odstranit  parazity, které mohou ohrozit jejich růst. Na zahrádkářské lokalitě  ooreka je vysvětleno, že bělidlo má protiplísňové vlastnosti a může bojovat proti některým chorobám rostlin, jako je padlí nebo hmyz, jako je červec pórkový.  K tomu  rozmíchejte 25 ml bělidla ve 2 litrech vody a nalijte tento roztok do rozprašovače. Poté jej nastříkejte na zem a na úpatí rostlin, abyste zpomalili stárnutí vašich květin způsobené různými bakteriemi. ; vyhýbá se však hodinám slunečního svitu.

Preventivní opatření: vyhněte se postřiku květin přímo tímto přípravkem.

Pro překonání bakterií v kytici květin můžete navíc smíchat dvě až tři kapky bělidla se  lžičkou cukru  v litru vody a naplnit si touto směsí vázu. Bělidlo zabrání množení bakterií, ale i zakalení vody.

Čtěte také:Jaké květiny kvetou v zimě? Není třeba čekat na jaro

Jak používat bělidlo k plevelu a udržovat své květiny?

Vyplevelte plevel

Plevel kazí vaši zahradu. Proto by měly být odstraněny . Kromě své dezinfekční a čisticí schopnosti pro údržbu vašeho domova může bělidlo ničit plevel. Umožňuje zaplevelení mezí, cestiček nebo dokonce teras. Pokud máte květinové rostliny obklopené plevelem, můžete některé použít k jejich ochraně. Bělidlo má totiž vlastnosti, které velmi rychle vysušují plevel. Podle zahradnického webu  Gamm vert, nalijte šálek bělidla do litru vody a nastříkejte roztok na plevel. Při používání tohoto produktu však musíte zůstat ostražití. Nesmí se míchat s prostředkem na mytí nádobí nebo octem, hrozí nebezpečí vdechování zdraví nebezpečných plynů.

Tento překvapivý trik vám umožní udržet vaše květiny po dlouhou dobu a optimalizovat jejich kvetení. Bělidlo má mnoho netušených vlastností a některé z nich jste právě objevili pro údržbu vašich rostlin.

Čtěte také: Dokážete najít želvu ukrytou v květinách? Zjistěte odpověď

Hit enter to search or ESC to close.