Proč by se měly sázet čajové sáčky? To je trik zkušených zahradníků, vaši sousedé budou chtít znát vaše tajemství

Proč by se měly sázet čajové sáčky? To je trik zkušených zahradníků, vaši sousedé budou chtít znát vaše tajemství

Máte rádi čaj a pijete ho každý den? Vězte, že jakmile je horký nápoj vyluhován, můžete sáček recyklovat, zejména na vaší zahradě. Jedno je jisté, v žádném případě neskončí v koši! Sdílíme s vámi nevšední tipy na opětovné využití čajových sáčků při údržbě vaší zahrady. Pojďme !

Čaj je plný výhod a výhod pro vaši zahradu. A přesto mnozí z vás vyhazují tašky. Od této chvíle již nevyhazujeme… Recyklujeme! Zjistěte, proč byste měli znovu používat uvařené čajové sáčky k údržbě zahrady a zeleninového záhonu . Klíč: svěží zahrada a velmi úrodná půda!

Je čaj dobrý na zahradu?

No, odpověď je ano! Stejně jako kávová sedlina je čaj skvělý pro vaši zahradu . Jak ? Čajové sáčky dodávají půdě živiny a stimulují růst rostlin. Které byste nám řekli? Zmiňujeme dusík, fosfor a draslík, tři složky považované za hnojivo. Čajové lístky navíc obsahují sacharidy, které zlepšují růst rostlin, zejména kvetoucích rostlin, jako jsou orchideje. Je to jednoduché a především ekonomické, téměř zdarma!

Čtěte také:Proč byste měli doma pálit rozmarýn?

Vzhledem ke všem těmto výhodám je opravdu škoda vyhazovat čajové sáčky do koše. Použijte je znovu a užijte si svou zahradu! Budeme se do toho muset pustit!

Přidejte čajový sáček do kompostu

Proč zahrabávat čajové sáčky na zahradě?

Dát druhý život svým čajovým sáčkům mimo vaši zahradu je ekologické gesto, které prospívá zdraví planety. Zde jsou všechny výhody používání použitých čajových sáčků na vaší zahradě. Děláme pro vás zásoby!

Čajové lístky jsou přírodním hnojivem pro vaše rostliny

Protože se čajové lístky rozpadají pomalu, uvolňují tyto živiny do půdy, aby pomohly vašim květinám růst. Toto přírodní hnojivo s obsahem kyseliny tříslové vyživuje žížaly, skutečné zametací stroje, které odstraňují nečistoty z vaší zahrady. Kromě toho vlákna, která tvoří pytel, zase poskytnou živiny pro vaši půdu. Jaké pozitivní!

Zakopávání čajových sáčků snižuje množství odpadu

Tato technika opětovného použití čajových sáčků je inovativní a ekologický způsob, jak snížit množství odpadu. Ať už čajové sáčky dáte do kompostu nebo je zakopete na zahradě, v každém případě snížíte množství odpadu ve vašem koši! Není to ono ?

Geniální trik na odpuzování škůdců

Další předností jsou čajové sáčky jako přírodní repelenty. Odpuzují škůdce z vaší zahrady. Jak ? Jedinečná vůně čajových sáčků odpuzuje škůdce, hmyz a kočky. V důsledku toho nepřijdou a sežerou vaše květiny a rostliny. Úžasné, že?

Čajové sáčky zakopejte, abyste udrželi vlhkost

Zahrabání čajových sáčků na zahradě ke kořenům květin a rostlin pomáhá zadržovat vodu a vlhkost v půdě, což vašim rostlinám velmi prospěje. Klíč: zdravý růst.

Použití čajových sáčků na kompost

Přidáním čajových sáčků do kompostu pomáhá kyselina v čajových lístcích urychlit proces kompostování. Takže tento kompost můžete rychle znovu použít! Je to pohodlné!

Jiné použití: čajové sáčky pěstují semena

Budete tomu těžko uvěřit! Čaj může sloužit jako substrát pro klíčení semen. Svá semínka si můžete připravit v nakličovači složeném z čajových sáčků, do kterých vložíte svá drobná semínka. Navlhčete, aby se semeno krmilo vodou, a poté sáček přesaďte do země. Během prvních růstů budou semena schopna těžit ze všech živin obsažených v čaji pro rychlý a příznivější růst ve srovnání se semeny vysázenými konvenčním způsobem.

Čtěte také: Jak udržet škůdce daleko od domova pomocí čajových sáčků?

Tipy: Co dělat s použitými čajovými sáčky?

Vaše použité čajové sáčky mají v rukávu více než jeden trik. Abyste získali větší důvěru, zde je návod, jak můžete své čajové sáčky denně znovu používat. Pojďme to společně zjistit!

  • Neutralizujte nepříjemné pachy
  • Parfémujte vodu na vaření pro přípravu pokrmů
  • Absorbujte vlhkost doma
  • Parfémové oblečení a spodní prádlo
  • Revitalizuje suché vlasy a vyživuje pokožku hlavy
  • Odpočiňte si oči
  • Perfektní řešení pro páchnoucí ruce

Netřeba připomínat, že čajové sáčky jsou plné výhod pro vaši zahradu. Už žádné vyhazování do koše. Použijte naše rady, vyhněte se plýtvání!

Čtěte také: Vložte polévkovou lžíci do vody a otřete podlahové lišty. Budou zářit jako nové

Hit enter to search or ESC to close.