Proč dávají zkušení zahradníci sirky do květináčů?

Proč dávají zkušení zahradníci sirky do květináčů?

Pěstování zelených rostlin zlepšuje vaši morálku a přispívá k vašemu dobrému zdraví, protože přirozeně absorbují oxid uhličitý a vlhkost. Jaká hrdost! Byt, kde rostlina zaujímá dobré místo, splňuje vaše očekávání ohledně zákulisí a pohostinnosti. Zde je důvod, proč použití tohoto triku se zápalkami pomůže vašim rostlinám a udělá je silnějšími a krásnějšími, téměř za nic!

Krabičky od zápalek

Vaše rostliny vzkvétají: půda, dobrá expozice, neustálá péče. Všechno šlo dobře, dokud nenapadli škůdci! Tito hmyzí škůdci se bezostyšně usazují na stoncích a listech a ohrožují vaše rostliny a zdraví rodiny. Musíme reagovat! Vyzkoušejte vysazené sirky v triku v květináči a uvidíte, že se vše vrátí do normálu. Už jste znali spoustu triků s tímto malým každodenním předmětem: zápalkou.  Rozbijte jeden na záchodě, abyste odstranili pachy… například!

Jaká radost se dobře starat o své pokojové rostliny jako rodina Někdy zkažené škůdci...

Jak se o své rostliny dobře starat? Pár zápasů stačí

Tyto malé sirky korunované červenou kuličkou se mohou postarat o vaše rostliny.

Čtěte také: Které pokojové rostliny jsou pro kočky jedovaté?

  • Likvidujte mšice na rostlinách

Navzdory vaší péči se na vašich rostlinách usazují moučníci, larvy a mšice. Berou mízu a ničí zdraví vašich plantáží. Vaším prvním instinktem by bylo obrátit se na chemikálie. Škodlivé, biologicky nerozložitelné, mohou vás také přijít draho. Potřebujete pouze repelent; už je to u vás: zápas.

Tato dřevěná tyč se skládá z chlorečnanu draselného, ​​sulfidu antimonitého a fosforečnanu amonného. Kombinace těchto chemických prvků tvoří hnojivo pro rostliny, ale také repelent proti mšicím.

V nouzi zasaďte 8 až 10 tyčinek dnem vzhůru a pokropte dešťovou vodou, je-li to možné. Po týdnu operaci opakujte a to po dobu tří týdnů. Výsledek se dostaví velmi rychle a vy se zbavíte nechtěných hostů.

Abychom byli úplnější, je tu  ještě jedno antiparazitikum, přírodní a účinné: macerace stroužků česneku ve vodě . Mezi přípravou a použitím skutečně trvá více času: mezitím budou vaše zelené rostliny hlídat sirky.

  • Přihnojujte rostliny

Vašim rostlinám chybí odvaha; v květináčích, potřebují přesazení. Neváhejte ! Je vhodné využít toho a myslet na odvodnění kořenů a ponechat hliněné kuličky na dně květináče před přidáním zeminy do květináče. Pro včasné oplodnění opět: zápalky . Tentokrát je to jejich další složka: fosfor. Pomáhá rozvíjet kořenový systém zejména u mladších rostlin. Zasazením tuctu sirek, vždy vzhůru nohama, rozptýlíte své hnojivo zálivkou.

Čtěte také: 3 pokojové rostliny, které přinášejí štěstí. Je dobré je mít v roce 2023 pro úspěšný rok

Existují další dlouhodobá řešení přírodních hnojiv pro pěstování rostlin: kávová sedlina a macerace banánové slupky . Fermentací ve vodě poskytuje banán živiny, bez kterých by byla škoda se obejít.

K zásahu v případě invaze škůdců a pro blaho vašich rostlin stačí pár sirek. Pro ošetření přírodního pozadí existují jiná řešení, nenákladná a účinná, dostatečně na to, aby váš domov zazářil jemnou přítomností rostlin, které se o vás v tichosti dobře starají.

Čtěte také: Nalijte si ho na muškáty a hned rozkvetou: budou bujné jako vždy

Hit enter to search or ESC to close.