Proč musíte na rostliny sypat lžíci jedlé sody? Výkonný trik, který vyřeší 5 velkých problémů

Proč musíte na rostliny sypat lžíci jedlé sody? Výkonný trik, který vyřeší 5 velkých problémů

Jedlá soda je přírodní produkt, známý pro své mnoho výhod. Tento passepartout produkt má dezinfekční, čistící, deodorační vlastnosti a vlastnosti proti usazování vodního kamene. Je také velmi oblíbený při údržbě domu a prádla, ale nejen to. Je prospěšný i pro rostliny. To znamená, že zjistěte, co se stane, když do svých rostlin přidáte lžičku tohoto přírodního produktu.

Abyste se o své rostliny postarali a odvrátili škůdce, kteří by mohli zpomalit jejich růst, můžete použít přírodní a snadno dostupné produkty, jako je jedlá soda. Kromě využití při údržbě domu a prádelny vám tento ekonomický produkt umožňuje i péči o vaše rostliny. Zde je návod!

Jaká je výhoda používání jedlé sody pro rostliny?

Použití jedlé sody na zahradě

K péči o rostliny na zahradě nebo zeleninovém záhonu můžete jedlou sodu použít různými způsoby.

Čtěte také: Bikarbonát a citron: 4 kouzelné způsoby použití, bez kterých se neobejdete

  • Jedlá soda na odpuzování slimáků

Slimáci jsou plži , kteří kazí úrodu a poškozují rostliny. Chcete-li je udržet pryč, jednoduše posypte jedlou sodou kolem rostlin náchylných k napadení slimáky.

  • Jedlá soda jako přírodní fungicid

Jedlá soda má pro rostliny několik výhod. Může být použit jako přírodní fungicid, k ochraně rostlin před kryptogamními chorobami způsobenými houbami. Můžete jej použít proti padlí nebo padlí, které napadá některé rostliny, jako jsou rajčata. K tomu smíchejte 1 litr vody, 1 lžičku jedlé sody, poté přidejte 1 lžičku marseillského mýdla nebo černého mýdla. Nastříkejte roztok na vaše rostliny, jakmile jsou zasazeny. Opakujte operaci jednou týdně po dobu dvou měsíců. Můžete také rozředit 4 lžíce jedlé sody ve 3 litrech vody a roztokem nastříkat růže a ovocné stromy náchylné k napadení houbami.Měli byste také vědět, že je vhodné nastříkat roztok na oblast pod květem, aby nedošlo k poškození květin. S jedlou sodou by se to také nemělo předávkovat, aby nedošlo k nedostatku vápníku nebo hořčíku. Může být tedy fytotoxický.

  • Jedlá soda jako přírodní pesticid

Jedlá soda je účinná při likvidaci parazitů a škůdců , kteří napadají rostliny. Lze jej tedy použít jako přírodní pesticid. Chcete-li to provést, jednoduše zřeďte 1 polévkovou lžíci jedlé sody v 1 litru vody a poté nastříkejte roztok na půdu rostlin.

Můžete také smíchat 1 lžičku jedlé sody s 1/3 šálku olivového oleje. Pokud máte napadené rostliny, smíchejte 2 čajové lžičky tohoto pesticidu s 1 šálkem vody a nastříkejte roztok na půdu vašich rostlin.

K hubení mšic a šupinek můžete rozředit 10 až 20 gramů jedlé sody v litru destilované vody a přidat do roztoku 3 polévkové lžíce oleje.

  • Jedlá soda pro stimulaci růží

Růže

Chcete-li podpořit růst růží a dodat jim vzpruhu, můžete rozmíchat 1 lžičku epsomské soli a 1 lžičku jedlé sody ve 4 litrech vody. Tento roztok pak nastříkejte na růže.

Čtěte také: Neprůhledné světlomety? Dejte na ně tuto přísadu, aby vypadaly znovu jako nové: stojí vás to 0,10 centu

  • Jedlá soda pro deodoraci kompostu

Kompost je hnojivo získané z fermentované směsi organického odpadu a minerální hmoty. Kvůli maceraci odpadu, který ho tvoří, může kompost vydávat nepříjemný zápach, zejména v létě. Pro deodoraci stačí přisypat do hromady kompostu trochu jedlé sody.

S pouhou lžičkou jedlé sody budete moci chránit své rostliny před parazity a plísněmi, které způsobují kryptogamní onemocnění, nebo dokonce podpořit růst růží, které zdobí vaši zahradu.

Čtěte také: Do koupelny, která je vždy čistá a neucpaná: Zde je tajemství zkušených hospodyněk

Hit enter to search or ESC to close.