Zalévejte rostliny vodou z pračky: mnoho zahradníků to dělá, důvod je skvělý

Zalévejte rostliny vodou z pračky: mnoho zahradníků to dělá, důvod je skvělý

Na zahradě i na balkóně je zalévání rostlin nezbytným gestem, které zaručuje jejich dobrý zdravotní stav a kvetení. Zejména hrnkové rostliny, které více trpí nedostatkem vody, protože jejich kořeny mají zmenšenou plochu. Existuje však překvapivý trik, který můžete při zalévání rostlin použít. Jak dobře víte, pokud jde o zalévání, prevence je lepší než léčba!

Důvod, proč musíte své rostliny zalévat vodou z pračky

Zalít květiny

Málokdo ví, že rostliny lze zalévat vodou z pračky, aniž by se poškodily.  (Samozřejmě za určitých podmínek, které uvidíme v tomto článku) 

Při každém spuštění  pračka spotřebuje až 62 litrů vody . K plýtvání vodou tak významně přispívají ti, kteří tuto vodu nikdy znovu nevyužijí pro jiné domácí úkoly.

Čtěte také: Rostliny proti komárům: přírodní řešení, jak odrazit malé vetřelce

Tato voda je bohatá na mikroživiny, které pomáhají rostlinám růst.

Jak zalévat rostliny vodou z pračky?

Zalévejte pokojové rostliny

Voda je pro všechny živé bytosti zdrojem nezbytných mikroživin a při správném transportu do  ní zabudovává další cenné látky obsažené v půdě, hnojivech  a  kompostu.

Mnoho denně používaných čisticích prostředků může poškodit zdraví lidí, kteří je používají, a také poškodit rostliny. Proto je třeba při zalévání rostlin takovou vodou dodržovat určitá pravidla  

Doporučuje se jednoduše postříkat touto vodou rostliny v květináčích a ty na zahradě. To může zabránit  výskytu škůdců a odstranit ty stávající, jako jsou molice.  Naopak ve velkých zahradách lze vodu z pračky použít k zalévání rostlin v 15denních intervalech, zejména tam, kde jsou listy napadeny škůdci.

Pro fungování tohoto triku je nezbytné i použití ekologického a biologicky rozložitelného pracího prostředku v pračce. Tento trik funguje i v případě, že k praní prádla používáte prací kouli. 

Nakonec si všimněte, že do vody na mytí můžete přidat kávovou sedlinu, zeleninovou vodu na vaření nebo dokonce rozmixované vaječné skořápky. Jedná se o přírodní hnojiva, která zvýší sílu mycí vody.

Čtěte také: Tyto pokojové rostliny k vám domů přitahují šváby: v žádném případě je nechovejte

Proč je dešťová voda prospěšná pro rostliny?

Zdravý  a bujný růst našich plantáží bude do  značné míry záviset na typu použité vody. Zavlažování rostlin vodou, která není kvalitní, neznamená, že rostlina neporoste, ale bude větší riziko, že ji zasáhne nežádoucí toxin nebo hmyz.

K zalévání rostlin můžete použít i dešťovou vodu. Tato voda je ideální, pokud není kyselá (jako ve vysoce znečištěných oblastech). Obsahuje velmi důležité minerály, jako je mimo jiné mangan, síra, vápník nebo titan, které mohl vítr odnést ze země ve formě suspendovaného prachu. Vzhledem k tomu, že má neutrální pH, je navíc vhodný pro zálivku všech druhů rostlin.

Čtěte také: Proč dávají zkušení zahradníci sirky do květináčů?

Hit enter to search or ESC to close.