Zalévejte vánoční kaktus tímto domácím přípravkem a obdivujte výsledek. Každý bude chtít znát vaše tajemství

Zalévejte vánoční kaktus tímto domácím přípravkem a obdivujte výsledek. Každý bude chtít znát vaše tajemství

Schlumbergera, známá také jako vánoční kaktus, může být použita jako dekorace pro sváteční sezónu. Navíc se tato rostlina snadno udržuje, a to i pro amatérské zahradníky. Přesto je potřeba vědět, jak ji dát do dobrých podmínek, aby mohla vykvést. V tomto článku sdílíme několik tipů na zavlažování a údržbu.

Vánoční kaktus je rostlina, jejíž krása vynikne zejména v zimním období. Aby však bohatě kvetla, je nezbytné znát správné techniky hnojení. Zde je několik tipů a triků, jak toho dosáhnout.

Jak udržovat vánoční kaktus?

Vánoční kaktusy

Schlumbergera původem z Jižní Ameriky a zejména Brazílie je jako většina tropických rostlin citlivá na zimu, přestože je odolná vůči vlhkosti. Proto se doporučuje pěstovat ji při teplotě 18 až 21°C v horkém období a při 10° v zimě.

Čtěte také: Jak udržovat orchidej a přimět ji znovu kvést: průvodce krok za krokem

Kromě toho a pro správnou údržbu vánočního kaktusu je třeba přijmout určitá opatření:

Stinná expozice  :  pro podporu rozvoje schlumbergera  se nedoporučuje  přemisťovat ji, jakmile se objeví  první květy  . Nejlepší je umístit jej na místo, kde osvětlení v horkém období, tedy od poloviny května do září, osciluje mezi stínem a světlem.

Lehká a dobře odvodněná půda:  období příznivé pro kvetení této rostliny je mezi březnem a prosincem. V ideálním případě by měla  být každých 15 dní před a během růstu podávána směs přírodního hnojiva a písku, přičemž dbejte na to, abyste ji příliš nezalévali . Před rozkvětem se snažte co nejvíce oddělit zásobu vody, aby substrát vyschl. Od kvetení by měl být rozestup mezi dvěma zálivkami o něco delší. To neznamená, že musíte před zaléváním čekat, až půda úplně vyschne. Poté můžete hnojení přerušit až do jara.

Hnojivo aplikujte jemně:  vyhněte se potřísnění mírným nadzvednutím stonků vánočního kaktusu. Hnojivo by v žádném případě nemělo dopadat přímo na jeho listy . To může způsobit popáleniny.

Jak oplodnit vánoční kaktus přirozeně?

Vánoční kaktus uprostřed místnosti

Posypte jablka vodou  : je to vynikající hnojivo. Vařte  dva litry vody a poté namočte celé jablko předem nakrájené na kousky . O dva dny později můžete svůj vánoční kaktus zalít tímto roztokem bohatým na železo, fosfor, draslík a mnoho dalších nezbytných živin pro jeho růst.

Čtěte také: Které rostliny se na zahradě popelem nehnojí?

Pokapejte banánovou vodou:  Stejně jako jablko  i toto ovoce poskytuje důležité živiny, které pomohou vánočnímu kaktusu lépe růst . Chcete-li to provést, namočte dvě banánové slupky do 1,5 litru vody alespoň na 24 hodin, než rostliny zalijte touto směsí.

Posypte vodou a dřevěným popelem:  kromě stimulace růstu  toto řešení také pomáhá chránit schlumbergera před parazity a plevelem . V tomto případě smíchejte 2 lžíce dřevěného popela s 1 litrem vody a před zálivkou nechte asi 3 hodiny odstát. Díky tomuto hnojivému roztoku dostane váš vánoční kaktus vše, co potřebuje k  bohatému kvetení , tedy draslík, hořčík, fosfor, vápník a mnoho dalších.

Čtěte také: Nasaďte si na rostliny kuličku alobalu: 6 problémů se nadobro zbavíte

Hit enter to search or ESC to close.