Co zkontrolovat před nákupem květin. Znamení toho, že brzy uschnou

Co zkontrolovat před nákupem květin. Znamení toho, že brzy uschnou

Lidé se zelenými palci rádi chodí na zahradu nebo do květinářství. Nákup květin nebo rostlin proto může být jednou z vašich oblíbených činností. Ne všechny květiny jsou však nutně dobrou volbou. Je třeba dodržovat pravidla, abyste nekupovali rostliny, které velmi rychle vadnou. Zde jsou naše tipy, které je třeba zvážit při nákupu rostlin

Co byste měli udělat, než si rostlinu koupíte v květinářství?

Koupit rostliny

Nákup pokojových rostlin je rychlý a snadný. Před jejich koupí je však vhodné řídit se řadou doporučení, zejména najít v domě ideální místo pro jejich umístění. Zejména by se měly vyhýbat přímému slunečnímu záření.

Když přijdete do  květinářství , podíváte se na počet listů na každé květině a uniknou vám některé aspekty, které mohou signalizovat, zda je rostlina zdravá nebo ne. Přestože jsou prodejci většinou odborníky na péči o rostliny, ne vždy by se na ně mělo při nákupu spoléhat.

Čtěte také: 12 rychle rostoucích semínek, která snadno rostou

Věnujte pozornost stavu rostlin sami. Zjistěte, která znamení byste při nákupu rostlin nikdy neměli ignorovat. Je tu pár detailů, které vám hned ukážou, že květiny nevydrží.

Abyste se vyhnuli situacím, kdy rostlina po nákupu rychle vadne, zvažte následující doporučení. Nejprve se vždy vyhněte rostlinám, které vykazují pavučiny.

Pokud má pavučiny, svědčí to o tom, že rostlina je pravděpodobně již zvyklá růst v takovém prostředí, totiž napadeném pavouky. Je to jeden z nejobtížněji hubitelných rostlinných škůdců bez pomoci velmi silného insekticidu. Pokud si takovou rostlinu koupíte,   mohou být ovlivněny i další květiny na  zahradě nebo v domě.

Vyhněte se nákupu tohoto druhu rostliny v květinářství

hrnkové rostliny

Pokud si všimnete, že se na nebo v půdě rostliny něco pohybuje  , nekupujte to. Květina může mít roztoče, kteří mohou ovlivnit rostliny. Roztoči navíc poskytují dokonalé prostředí pro růst plísní, což u rostlin v květináčích není výhodou.

Také pokud mají květiny ze zahradnictví nebo květinářství tmavé skvrny na listech, buďte opatrní. Když jsou tyto skvrny obzvláště četné, může to signalizovat, že rostlina trpí houbovou infekcí.

Čtěte také: Slimáci a šneci na tyto květiny nedají dopustit. Je dobré je držet dál od zahrady

Pokud květy vykazují bílé skvrny na listech, na povrchu, mohou vykazovat známky napadení bavlníkem. V těchto případech postupujte podle základny rostliny. Pokud zaznamenáte sirný zápach nebo stojatou vodu, je pravděpodobné, že rostlina vstoupila do fáze hniloby.

Jakmile dorazíte do květinářství, nespěchejte na první rostlinu, prohlédněte si ji dříve!

Čtěte také: Vaše rostliny porostou díky tomuto přírodnímu hnojivu dvakrát rychleji

Hit enter to search or ESC to close.