Jak ochránit muškáty v říjnu, aby na jaře znovu vykvetly?

Jak ochránit muškáty v říjnu, aby na jaře znovu vykvetly?

Podzim je skvělé období pro všechny zahrádkáře. Říjen je ideální čas připravit své plantáže na příchod zimy a ochránit je před škodami způsobenými sněhem a především mrazem. Zejména trvalky, jako jsou muškáty, které musí bezpodmínečně přezimovat, aby se chránily před zimními mrazy. Pokud ji pěstujete na zahradě, musíte znát správný postup správného přezimování. Dodržujte naše rady, aby vaše krásné barevné muškáty neuhnily a přečkaly zimu bezpečně.

Od svého botanického názvu „pelargonium“ je pelargónie nádherná rustikální rostlina s různými odrůdami, která se vyznačuje bohatými a velmi barevnými květy. Oscilují mezi bílou, růžovou, červenou nebo parmou a přinášejí do zahrady nebo na balkon opravdový nádech veselosti a voňavé svěžesti.

Zkontrolujte každý ze svých hotpotů. Po štědrých květech po celé léto si muškáty musí nyní odpočinout, aby strávily klidnou zimu. O to lépe začnou na jaře. Nezbytná je pečlivá péče: odstraňte odumřelé části, které pravděpodobně obsahují spory chorob nebo parazity, aby nespadly do zimoviště. Nedávejte je do kompostu, mohly by ho kontaminovat.

Čtěte také: Jak udržet včely dál od muškátů? Tipy a rady

Příliš dlouhé a holé stonky nad větví nebo listy seřízněte, ostatní pak ve stejné výšce. Dejte trsu kompaktní tvar. Nenechávejte květiny nebo poupata, která by udržovala rostliny v chodu, když potřebují usnout. Pomohou jim nižší teploty a kratší dny.

Po vyčištění květináče je seskupte pod projekci střechy nebo markýzy, abyste je izolovali před deštěm. Zalévejte málo a zastavte hnojiva. Tato fáze mezi životem na zahradě a zimováním připravuje rostliny na nové podmínky růstu. Přivezete je co nejpozději, před prvními mrazíky.

Správná technika: Skvělá péče ve třech krocích platná pro všechny druhy muškátů

1 – Suché nebo poškozené listy odstraňte ručně, jemně, abyste neporanili stonky, nebo je odstřihněte zahradními nůžkami.

2 – Zmenšete muškáty asi o polovinu jejich výšky. Odstraňte všechny květiny, i když jsou některé stále krásné.

3 – Stěny nádoby vykartáčujte, trvejte pod okrajem a na dně, protože tam mohou být parazité nebo nemoci.

břečťanové muškáty

břečťan pelargónie

Jakmile se rozhodnete tyto muškáty zazimovat, je potřeba jim zajistit dostatek světla a teplotu nad bodem mrazu. Se svým hladkým, lesklým olistěním jsou přes zimu o něco náchylnější. Před přemístěním  muškátů  na bezpečné místo rostlinu seřízněte, aby si zachovaly listy. V zimním období je příliš nezalévejte, ale dbejte na to, aby půda nebyla příliš suchá. Na jaře budou potřebovat více tepla a světla, aby znovu získaly svůj dobrý vzhled a poskytly bohaté kvetení.

tyrolské muškáty

tyrolské pelargónie

Zimování není u této kategorie nutné. Nejlepší by bylo připravit řízky na podzim a přes zimu se o ně dobře starat. Na jaře je stačí přesadit do květináče a získáte krásné,  zdravé, vytrvalé rostliny  . Pečujte o své rostliny tím, že jim dopřejte stálou závlahu a teplotu kolem 10 až 15°C. Na jaře je umístěte na slunné a teplé místo. Uvidíte, že vám muškáty porostou velmi rychle.

Tradiční muškáty

Jak si poradit s nejoblíbenějšími muškáty, které doma máme?

  •  Před příchodem mrazů je přestaňte  zalévat .
  • Dostaňte je včas ze země a odstraňte z kořenů trochu zeminy.
  • Nic neřežte, ale odstraňte nemocné části.
  • Stonky pak zabalte do novin.
  • Připravené muškáty jednoduše uskladněte ve sklepě a počkejte na jaro.
  • V tuto chvíli je můžete znovu zasadit do květináče a všimnete si vzhledu bujných květů.

Tato metoda zůstává nejjednodušší a nejspolehlivější.

Čtěte také: Trik, jak mít ze stonku nekonečné množství muškátů, aniž byste utratili ani korunu

Všimněte si, že pelargónie by se neměla zalévat tvrdou vodou, protože to vede k rozvoji bělavých skvrn na povrchu půdy. To je zřejmá známka přítomnosti vápence. Je proto lepší čistit vodu pomocí filtru.

Žijete v oblasti, kde je v zimě všudypřítomný mráz a sníh? Důrazně se proto doporučuje dát muškáty do velkých květináčů a přinést je dovnitř domu, nebo je alespoň chránit na teplém místě. Nainstalujte je a zakryjte. Upozornění: pozor na vlhkost, která by mohla vaše muškáty značně ovlivnit. Příliš vlhké prostředí může způsobit onemocnění antraknózou, houbou, která způsobuje hnědé a černé skvrny. Tato patologie je obtížně léčitelná, květiny mohou hnít a zemřít.

Čtěte také: Nalijte si ho na muškáty, aby rychle rozkvetly: nikdy nebyly tak bujné

Hit enter to search or ESC to close.