Jak se přirozeně zbavit plevele? Díky produktu, který je v každé domácnosti

Jak se přirozeně zbavit plevele? Díky produktu, který je v každé domácnosti

Plevel na zahradě patří k mnoha problémům, se kterými se zahradníci setkávají. Zasahují do půdy rostlin a čerpají zdroje, které jim pomáhají se rozvíjet. Objevte jednu konkrétní ingredienci, která těmto vetřelcům nedá šanci.

Ať už v zahradách, na trávnících nebo na zeleninových záhonech, plevel má tendenci růst všude a kazí zelenou a květinovou krajinu vašeho exteriéru. Kromě toho je nezbytný výběr správných přísad a správných nástrojů pro provedení hlubokého a přirozeného plenění.

Jak zlikvidovat plevel přírodní složkou?

Navzdory veškerému úsilí vynaloženému na jejich odstranění si plevel vždy najde způsob, jak se vrátit a růst v cestičkách, v půdě rostlin a na terasách. Aby je bylo možné účinně vymýtit, neexistuje nic jako přírodní produkty, které dokonale nahrazují chemické přípravky na hubení plevele. Zde je příklad 100% přírodní složky.

Čtěte také: Chcete-li přilákat bohatství a prosperitu domů: vložte jednu z těchto rostlin do svého domova

  • Bílý ocet, ideální na hubení plevele

bílý ocet

Bílý ocet zůstává nejlepším prostředkem  k odstranění veškerého plevele, který se do vaší zahrady zve. K tomu jednoduše nalijte 1 litr tohoto všestranného přípravku přímo na místa zasažená plevelem. Pro snadnou aplikaci roztoku můžete použít i lahvičku s rozprašovačem. Kyselost octa umožní odstranit veškerý plevel do hloubky včetně kořenů.  Pro zlepšení jeho účinnosti preferujte slunečné dny. Ty teplem po pár dnech vadnou a zežloutnou. Stačí je jen vytáhnout.

Další přírodní produkty můžete aplikovat na plevel

Stejně jako bílý ocet existuje mnoho dalších řešení, jak vyrobit přírodní hubič plevele. Jejich aplikací přímo na plevel bude půda na vaší zahradě lépe udržovaná a vzdušnější.

  • Voda na vaření, impozantní spojenec proti plevelům

Voda na vaření špaget

Vodu na vaření z rýže, těstovin a zeleniny je možné použít k hubení plevele. Slaná a bohatá na škrob bude tato voda působit jako skutečný přírodní hubič plevele tím, že zničí tyto malé lístky u kořene. K tomu stačí nalít ještě vařící vodu přímo na plevel a dávat pozor, abyste se nedotkli sousedních rostlin. Výsledek je okamžitý. Doporučuje se však  vyzkoušet tuto metodu na izolovaných trávách, které jsou v cestě nebo terase, aby nedošlo k poškození vašich rostlin.

  • Sůl, kuchyňská přísada, která účinně hubí plevel

Jeden z dalších přípravků na hubení plevele najdete v každé kuchyni. Je to skutečně sůl, produkt s mnoha přednostmi pro zahradu. Než začnete,  odstraňte zeminu ze základny kořenů pomocí vidle a poté uřízněte stonek těsně u země.  Poté  nasypte sůl  zaměřující se na řezy, abyste tyto vetřelce účinně eliminovali. Je možné nalít i mořskou vodu.Vzhledem k vysokému obsahu sodíku může mít neuvěřitelnou schopnost hubit plevel stejně jako sůl.

  • Kopřivový hnůj, řešení pro likvidaci plevele bez námahy

Kopřivový hnůj

Kromě toho, že jde o přírodní hnojivo a hubení škůdců, je kopřivový hnůj velmi užitečným přípravkem na odplevelení půdy ve vaší zahradě. Chcete-li to provést,  zřeďte 1 kg kopřivových listů v 10 litrech vody před mícháním směsi.  Roztok nechte deset dní uležet. Jakmile je proces fermentace dokončen, sceďte tekutinu přes plátno. Stačí přípravek použít na plevel na zahradě.

Čtěte také: Jak se zbavit plevele a mechu na dlažbě?

Jaké jsou základní nástroje pro likvidaci plevele?

Abyste mohli efektivně odplevelit půdu    na vaší zahradě, vybavte se arzenálem sestávajícím ze dvou základních nástrojů, a to:  motyky a plečky. Na rozdíl od některých nástrojů, které řežou kořeny plevele, a tím způsobují jejich přemnožení,  motyka pomáhá v boji s plevelem tím, že ho vytrhává z kořene. Odplevelovač uvolní půdu odstraněním plevele na povrchu, aniž by půdu obracel. Jedna věc je jistá, že tyto dva nástroje jsou nezbytné pro efektivní provádění jakékoli operace plevele.

Existuje mnoho triků, kterými se můžete plevele efektivně zbavit. Ale nejlepší způsob, jak ho překonat, je postarat se o něj proti proudu. Chcete-li oddálit jejich vzhled, neváhejte mulčovat půdu, abyste oddálili jejich vzhled.

Čtěte také: Orchideje již nezalévejte vodou: zalévejte je touto vodou pro velkolepé kvetení

Hit enter to search or ESC to close.