Jak využít skořici k ochraně pokojových rostlin před hmyzem a plísní?

Jak využít skořici k ochraně pokojových rostlin před hmyzem a plísní?

Skořice je jedlá rostlina používaná především při vaření pro zvýraznění chuti pokrmů. Tato vytrvalá rostlina má však další netušené vlastnosti. Je to opravdu velmi užitečné pro rostliny. Můžete jej použít pro vaše zahradní rostliny nebo pro rostliny pěstované v interiéru. To znamená, že se naučte, jak používat skořici, abyste zabránili hmyzu a plísním od vašich pokojových rostlin.

Abyste své pokojové rostliny ochránili před hmyzími škůdci, aniž byste rostlinám ublížili, můžete použít přírodní ingredience, které snadno najdete ve své kuchyni, jako je skořice. Toto koření používané v kuchyni, v tyčinkách nebo prášku, je velmi užitečné pro vaše pokojové rostliny.

Jak využít skořici k ochraně pokojových rostlin před hmyzem a plísní?

Skořice

Skořice je velmi prospěšná pro pokojové a zahradní rostliny a z dobrého důvodu  má antibakteriální, protiplísňové a insekticidní vlastnosti.  Toto koření můžete použít k ochraně vašich rostlin před houbami a houbovými chorobami,  ale také před hmyzem, který je pustoší,  jako jsou pakomáři, mravenci, molice a svilušky. Silná vůně této rostliny je skutečně velmi účinná při odpuzování parazitů a škůdců. Chcete-li to provést, jednoduše posypte půdu rostlin skořicí,  abyste zabránili rozvoji plísní  a zabránili útokům škůdců.

Čtěte také: Šťastní, kdo mají tuto rostlinu doma: mají velké štěstí, aniž by o tom věděli

 

pokojové rostliny

Jak využít skořici na zahradě?

Skořice má několik výhod pro vaše zahradní rostliny.

  • Skořice jako prevence plísňových onemocnění

Chcete-li mít zdravé rostliny, zvažte použití skořice ve vaší zahradě. Toto koření lze použít čisté,  aby se zabránilo kryptogamním chorobám.  Chcete-li to provést, jednoduše nasypte trochu skořice  na základnu rostlin náchylných k padlí,  rzi nebo padlí.

  • Skořice na ochranu sazenic před plísní

Spóry plísní mohou kvůli vlhkosti napadat sazenice. Fungicidní účinek skořice vstupuje do hry, aby je chránil a usnadnil jejich růst. K tomu smíchejte v misce půl litru vody, dvě lžíce skořice a tabletu aspirinu. Nechte stát přes noc a poté řízky namočte do tohoto roztoku. Aspirin stimuluje růst kořenů a skořice chrání před plísněmi a houbami.

  • Skořice, aby se zabránilo zvlhnutí

Damping off je kryptogamní onemocnění, které postihuje semena a sazenice a brání jejich růstu  nebo způsobuje smrt mladých sazenic.  V boji proti této nemoci není nic lepšího než skořice. Chcete-li to provést, jednoduše posypte toto koření na zem  těsně po zasetí semen.  Po objevení se mladých sazenic operaci obnovte, abyste je udrželi naživu.

Kvetoucí rostliny pěstované venku

  • Skořice k léčení rostlin

Skořici lze také použít  k dezinfekci a hojení řezných ran  rostlin  .  Po prořezání rostlin  můžete skořici použít k hojení ran,  abyste zabránili rozvoji kryptogamních onemocnění  způsobených houbami. K tomu nasypte trochu skořice přímo na odříznutou část rostliny.

  • Skořice k ochraně rostlin před škůdci

Abyste mravenci udrželi dál od vašich rostlin, bez použití insekticidu, můžete cestičky mravenců posypat skořicí. Můžete také použít skořici  , abyste udrželi kočky daleko od rostlin. Tyto kočkovité šelmy totiž nesnášejí vůni tohoto koření. Chcete-li to provést, zasaďte do země tyčinky skořice.

Čtěte také: Nevyhazujte vaječné skořápky: zasejte je na zahradě, dělají zázraky

  • Skořice jako zakořeňovací hormon

Řízky jsou způsob množení určitých rostlin, který spočívá v odebrání úlomku rostliny z mateřské rostliny, aby se zasadila  a dala vzniknout nové rostlině.  Tato část rostliny, která je oddělena, se nazývá řízek. To znamená, že je vhodné aplikovat na řízky zakořeňovací hormon,  aby se podpořilo jejich hojení,  ale i zakořeňování. Kořenový hormon také slouží  k ochraně řízků před hnilobou.  K tomu můžete použít skořici, která působí jako přirozený zakořeňovací hormon. Jednoduše ponořte řízky do skořice  , než je zapíchnete do země.

Díky skořici ochráníte své pokojové rostliny před hmyzem a plísněmi, které pustoší jejich listy. Toto koření je také prospěšné pro vaše zahradní rostliny. Dokáže je skutečně ochránit před škůdci, ale také před kryptogamními chorobami.

Čtěte také: Proč je důležité dávat banánové slupky na vaše rostliny? Chytrý trik chytrých zahradníků

Hit enter to search or ESC to close.