Květiny, které byste v žádném případě neměli mít doma. Přitahují jen smůlu a potíže

Květiny, které byste v žádném případě neměli mít doma. Přitahují jen smůlu a potíže

Mít doma rostliny podporuje příjemnější životní prostředí, které dokáže rozzářit domov. Některé rostliny filtrují vzduch a byly dokonce schváleny ministerstvem zemědělství jako zdravé a užitkové rostliny do domu. Specialisté na Feng Shui, tuto filozofii čínského původu, však věří, že některé květiny mohou přinášet smůlu, a proto by měly být zakázány.

Zjistěte, které květiny byste neměli mít doma příliš dlouho, protože vám mohou způsobit potíže.

shnilé květiny

Které květiny byste neměli mít doma?

Květiny obecně symbolizují radost a veselost, například během akce, a jsou pěkným dárkem, který můžete nabídnout nebo jednoduše nabídnout sebe. Odkvetlé květiny, a to i ty krásné, by však  měly být z domova odstraněny  z řady důvodů.

Čtěte také: Jak udržovat orchidej a přimět ji znovu kvést: průvodce krok za krokem

V první řadě  odkvetlé květy představují prachový magnet, který nelze odstranit. K pokrytí těchto květin se může usadit i plíseň, která by byla škodlivá pro naše zdraví. Pokud jsou tyto květiny ponechány v domě, může to způsobit vážné dýchací potíže kvůli plísním. Doporučujeme vám je proto vyhodit.

Specialisté na Feng Shui také vysvětlují, že staré květiny uchovávané příliš dlouho ve váze by ovlivnily  cirkulaci pozitivní energie zvané „Chi  “. Tato energie je zodpovědná za harmonii, zdraví a pohodu lidí žijících v domácnosti. Takže když květiny uschnou a absorbují dobré vibrace v domě, tato energie se ztratí.

Zvadlé nebo usušené květy jsou také symbolem smrti a rozkladu, pouze přitahují negativní energie.

Stejně jako zvadlé květiny, plastové květiny nebo jiné blízké předměty pohlcující energii je třeba se vyhnout. Zejména obraz situace nebo události, která je pro vás nepříjemná. Může zatížit místo špatnými vibracemi.

Jaké jsou takzvané „nešťastné“ květiny a rostliny?

Některé rostliny filtrují vzduch, přinášejí do domova radost a pohodu, zatímco jiné rostliny přinášejí negativní vibrace. Zde jsou nějaké příklady:

Čtěte také:12 rychle rostoucích semínek, která snadno rostou

  • Kaktus: Je to esteticky pěkná rostlina , ale podle předpisů Feng Shui rostliny s hroty, jako je kaktus a trnitá akácie, přinášejí neštěstí v domácnosti. Vždy dejte svůj kaktus ven: na balkón, terasu nebo zahradu!
hrnková hortenzie

  • Hortenzie: Přestože jsou krásné a jemné, tyto rostliny symbolizují izolaci, selhání a osamělost. Vyhněte se jejich umístění uvnitř vašeho domova. Pokud si je opravdu chcete ponechat, umístěte je místo toho ven, abyste se zbavili špatných vibrací.
  • Muškáty: Tyto rostliny  přinášejí i spoustu negativity. Přestože jsou široce oceňovány, důrazně se doporučuje nechat je venku, aby zkrášlily vaši terasu.

Jiné rostliny přinášejí smůlu podle Feng Shui, jako je tamarind, bavlník, Vachellia nilotica, mrtvé rostliny, bonsaje a Mehendi.

Všechny květiny tedy nejsou symbolem radosti a pohody, musíte je nejen vědět, jak je vybrat, ale také se vyvarovat toho, aby u vás doma vybledly.

Čtěte také:Vaše rostliny porostou díky tomuto přírodnímu hnojivu dvakrát rychleji

Hit enter to search or ESC to close.